Anasayfa / Genel / iPhone’un Kamera Modülünü Kimsesiz Bir Telefona Dönüştüren Konsept

iPhone’un Kamera Modülünü Kimsesiz Bir Telefona Dönüştüren Konsept

Akıllı telefon sektörü, her geçen yıl biraz daha değişiyor. Şirketler, birkaç ay trend olan bir özelliği bir anda değiştirebiliyorlar ve hal böyle olunca da egemen tasarımcılar, hayal güçlerini kullanarak akıllı telefon sektörünün nereye gidebileceği üzerinde kafa patlatıyorlar. Şimdiyse Louis Berger isimli bir tasarımcı, iPhone’ların gitgide artan kamera modüllerine göndermede bulunarak bugüne kadar benzerini hiç görmediğimiz bir teşebbüs sergiledi.

Berger’in konsept tasarımı, iPhone’ları modüler ışık halkası getiriyor. Tasarımcıya tarafından minik modül, kamera donanımı ve kolay işlevleri gerçekleştirmeyi olası kılak ufak bir ekrana sahipken; daha büyük olan modül, geleneksel bir iPhone’un küçültülmüş versiyonu olarak karşımıza çıkıyor.

iPhone kamera modülünü egemen bir telefona dönüştüren konsept

iPhone konsept

Daha açık edinmek icabında ufak modülün akıllı saat sanki bir işlevi var. Ancak kullanıcılar, istedikleri takdirde bu minik modüler yapıyı egemen olarak kullanabiliyorlar. Yani fazlasıyla minik olan kameralı modül, kendi işlemci ve bataryasına sahip.

Konsept tasarımın ikinci parçası ise daha büyük bir ekran, daha zinde bir işlemci ve tam gün uygulama sağlayacak bir bataryaya sahip. Kullanıcılar, her iki modülü göstermek istediklerinde tek parça haline gelmiş bir mini iPhone’a sahip oluyorlar. Minik modüldeki kamera donanımı, büyük modüle yerleştiğinde başlıca işlevine kavuşuyor.

iPhone 11 Pro

Varsayım edebileceğiniz gibi tasarımcı, gerçeğe dönüşme ihtimali olan bir konsept oluşturmak yerine iPhone’ların yıldan yılda gelişen kamera modülünün yakında tek başına bir telefon oluşturabilecek değin büyüyeceğine dair ön görüsünü paylaşıyor ve bir anlamda Apple’ın kamera tasarımını tiye alıyor. Peki siz söz konusu konspet için ne düşünüyorsunuz?

Hakkında admin

Check Also

Dünyanın İlk Elektronik Kağıt Tabanlı Esnek ve Renkli Ekranı Geliştirildi

Dünyanın İlk Elektronik Kağıt Tabanlı Esnek ve Renkli Ekranı Geliştirildi

E Ink, 2016 yılının mayıs ayında yeni bir teknolojisini tanıtmıştı. Şirketin elektrikli mürekkep dünyasında çığır …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir