Anasayfa / Genel / iPhone SE’nin Samsung Galaxy S20 Ultra’yı Geride Bıraktığı DxOmark Ses Puanı

iPhone SE’nin Samsung Galaxy S20 Ultra’yı Geride Bıraktığı DxOmark Ses Puanı

Apple, uzun bir süredir ‘yerinde fiyatlı iPhone’ bekleyen hayranlarının beklentilerine geçtiğimiz haftalarda yanıt vererek 2020 iPhone SE’yi resmi olarak duyurmuştu. Tasarımıyla iPhone 8 modeline fazlasıyla benzerlik gösteren aygıt, teknik özellikleriyle ise iPhone 11’e yakın bir liste sunuyordu. Cihazın performansı zaten tekrar tekrar kıyaslandı oysa hemen, ses kalitesi noktasında bulunduğu düzey de ortaya çıktı.

Son olarak iPhone SE’yi ele bölge DxOMark ekibi, telefonun ses kalitesinin ne kadar iyi olduğunu ortaya koydu. Apple’ın uygun fiyatlı iPhone’u, orta-üst segment bir aygıt olarak görülmesine karşın amiral gemileriyle yarışmacı bir ses kalitesine sahip.

iPhone SE 2020

2020 model iPhone SE’nin DxOMark ekibinden aldığı ses puanı, akıllı telefonu amiral gemilerinin yanına yerleştiriyor. Daha net bir şekilde açıklama yapmak icabında; iPhone SE’nin ses kalitesinin, Samsung Galaxy S20 Ultra’nın birazcık üstünde, iPhone 11 ve iPhone 11 Pro Max’in ise azıcık aşağıda kaldığını söyleyebiliriz. Yani yeni iPhone SE, tüketicilere amiral gemisi telefonlarla hemen hemen benzer ses kalitesini sunuyor.

2020 iPhone SE DxOMark ses puanı

iPhone SE 2020

DxOMark ekibi, iPhone SE’nin ses oynatmada 69, ses kaydında ise 73 puana değerinde gördü. Bu puanların genel ortalaması ise iPhone SE’nin nihai ses kalitesini 70 puan olarak belirliyor. Bu puan, DxOMark’ın ses testi yaptığı tüm telefonlar arasında, iPhone SE’nin 7. sırada olduğunu ortaya koyuyor.

Hakkında admin

Check Also

Samsung, Galaxy S30/S21 İçin Olduğu Düşünülen Yeni Bir Marka Oluşturdu

Samsung, Galaxy S30/S21 İçin Olduğu Düşünülen Yeni Bir Marka Oluşturdu

Güney Koreli teknoloji devi Samsung, son günlerde hareketli bir sürecin içerisine girdi. Şirket, ilk olarak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir