Anasayfa / Genel / iPhone 12’nin Resmi Olmayan Kalıp ve Dijital Tasarımları Ortaya Çıktı

iPhone 12’nin Resmi Olmayan Kalıp ve Dijital Tasarımları Ortaya Çıktı

Bugün, Jin_Store isimli Twitter kullanıcısı iPhone 12 ve ‌iPhone 12‌ Pro ’ya ait olduğu bahis edilen bir dizi ‘kalıp ’ görüntüsü paylaştı. Görüntüler, 2020 iPhone serisinden neler beklenebileceğine dair yeni bir perspektif sunuyor.

Kalıplar genel olarak yeni iPhone‘ların duyurulmasından önce görülenlere benziyor. Bu kalıplar, genel olarak sızdırılan şemalar esas alınarak ortaya çıkarılır ve üçüncü taraf kılıf üreticileri göre yaklaşmakta olan cihazlara kılıf geliştirmek üzere üretilir.

Tasarımda iPad Pro esintisi

iphone 12

Bu görüntülerde tarif edilen tasarım, Apple’ın yaklaşmakta olan ‌iPhone‌ modellerine ilişkin daha önce sızan söylentilerin ışığında hazırlanmışa benziyor. Çünkü tedarik zincirinden sızdığı düşünülen bilgilere tarafından, yeni serisin mevcut modellerden tasarım olarak en önemli farkı; iPad Pro tarzı düz kenarlara sahip olacağıydı.

Kalıp görüntüleri, Apple’ın 2020’de piyasaya sürülebileceğini söylediği ‌iPhone‌ serisinin dört farklı boyutunu gösteriyor: 5.4 inç ‌‌iPhone 12‌‌, 6.1 inç iPhone 12‌‌, 6.1 inç ‌‌iPhone 12‌‌ Pro ve 6.7 inç ‌‌iPhone 12‌‌ Pro Max.

Dijital tasarımlarda beklenen 3D kamera görünmüyor 

iphone12

Twitter kullanıcısı hem bir dizi CAD denilen bilgisayar destekli tasarımları paylaştı. Çevrimiçi olarak paylaşılan yayınlanmamış iPhone’ların CAD görüntüleri genel olarak imal fabrikalarından sızan devlete ait tasarımlar olarak sunulur; oysa genelde kılıf üreticileri kadar yayınlanmamış cihazların tasarımını tahminde bulunmak için yapılır.

Tasarımlar Mac Otakara ’nın sızıntıları ile oldukça benzerlik gösteriyor. Ama tasarımlarda, iPad Pro‘nun LiDAR Tarayıcısına benzer, beklenen 3D kamera kurulumu mevcut görünmüyor. Apple’ın önümüzdeki ay 2020 ‌iPhone‌ serisinin üretimine başlaması bekleniyor.

iphone 12

Geçtiğimiz günlerdeyse Apple ’ın dokuz yeni iPhone ve bir yeni Mac modeli İçin EEC başvurusu yaptığı ortaya çıkmıştı. İlk olarak MySmartPrice göre ortaya çıkan listeler, Apple’ın A2176, A2172, A2341, A2342, A2399, A2403, A2407, A2408 ve A2411 sürüm numaralarına sahip en düşük 9 yeni iPhone modeli üzerinde çalıştığını ortaya koyuyordu.

Hakkında admin

Check Also

ABD'dekine Benzer Bir Monolit, Bu Sefer Romanya'da Ortaya Çıktı

ABD’dekine Benzer Bir Monolit, Bu Sefer Romanya’da Ortaya Çıktı

Geçtiğimiz hafta sizlere aktardığımız biz haberimizde, ABD’nin Utah eyaletindeki çorak bir arazide monolit bulunduğundan bahsetmiştik. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir