Anasayfa / Genel / iPhone 12’nin Qualcomm X60 5G Modemle Geleceği Söyleniyor

iPhone 12’nin Qualcomm X60 5G Modemle Geleceği Söyleniyor

Geçtiğimiz hafta sizlerle aktardığımız bir haberde, Apple‘ın A serisi yongalarını üreten Taiwan Semiconductor Manufacturing Co. (TSMC) firmasının 3nm yonga imal işlemine açtırmak için kolları sıvadığını paylaşmıştık. Bugün, DigiTimes kadar aktarılan bilgiler ise TSMC ’nin bu sene piyasaya çıkacak yeni cins iPhone’lar için çip üretimine haziran ayı içinde başlayacağını gösteriyor.

Habere tarafından Tayvan merkezli şirket, Apple göre tasarlanan A14 yongalarının ve Qualcomm X60 5G modemlerinin üretimine çok kısa bir zamanda başlamaya hazırlanıyor. Endüstri kaynaklarına dayandırılarak yapılan haberde, her iki çipin de bu ay 5nm mimarisi üstüne inşa edileceği belirtiliyor.

“TSMC, iPhone 12’de kullanılacak çiplerin üretimine bu ay içinde başlayacak”

Apple iPhone 12

5nm süreci ile geliştirilecek olan Qualcomm X60 modemler, X55’e kıyasla daha yüksek güç verimliliği sağlayacak, oysa daha ufak bir alan kaplayacak. Bu da zeki telefon üreticilerine tasarım anlamında kayda değer bir bağımsızlık sağlayacak. Keza X60 ile donatılan zeki telefonlar, internet hızını maksimum seviyeye çıkarmak için keza mmWave keza de 6GHz bantlarından verileri benzer anda toplayabilecek.

Daha önceki haberler, Apple’ın test ve imal için tatmin edici zamana ihtiyacı olmadığı için, Qualcomm X60 modemlerini 2020 yerine 2021 iPhone’lar için düşündüğü yönündeydi. öte yandan Qualcomm, X60’a sahip 5G ’li akıllı telefonların 2021’in başlarında piyasaya sürülmesinin beklendiğini söylemişti. 

Qualcomm, X60’a sahip 5G ’li akıllı telefonların 2021’in başlarında satışa çıkmasını bekliyor

Qualcomm X60

Apple ’ın Tayvan ’daki miktar zincirleri ile yakın ilişkileri olan DigiTimes, buna karşın genellikle yanlış bilgiler verdiği için sağlam bir referans noktası olarak kabul edilmiyor. Dolayısıyla, söz konusu iddialara tereddüd ile yaklaşmakta avantaj var. 

Hakkında admin

Check Also

PlayStation 5'in Akılalmaz Yükleme Hızı Ortaya Çıktı [Video]

PlayStation 5’in Akılalmaz Yükleme Hızı Ortaya Çıktı [Video]

Sony, yeni nesil oyun konsolu PlayStation 5‘i 12 Kasım tarihinde piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Şirketin yeni …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir