Anasayfa / Genel / iPhone 12 Tasarımının iPhone 11 ile Hemen Hemen Benzer Olacağını Gösteren Maketler

iPhone 12 Tasarımının iPhone 11 ile Hemen Hemen Benzer Olacağını Gösteren Maketler

Apple, şimdiye kadar yeni iPhone modeli ile ilgili hiçbir yorumlama yapmadı. Fakat ortaya atılan iddialar ve yaşanan sızıntılar, iPhone 12’nin üretim sürecinde herhangi bir sorun olmadığını ortaya koydu.
Kısa vakit önce ortaya meydana çıkan ve iPhone 12 modellerine ait olduğu bahis edilen maketler ise yeni iPhone’ların nasıl bir tasarım sunacağını gözler önüne seriyor. Maketler, iPhone 12 modellerinin kayda değer bir tasarım değişikliğine sahip olacağını oysa genel anlamda iPhone X ile tanıştığımız çentikli tasarıma ast kalacağını gösteriyor.

iPhone 12 serisinin sızdırılan maketleri

iPhone 12

iPhone 12’nin sızdırılan görüntüleri, yaklaşmakta olan telefonun tasarım açısından yeniden alıştığımız o büyük çentiğe sahip olacağını gösteriyor. aynı zamanda cihazların çerçeveleri, iPhone 6 ile birlikte hayatımıza giren oval çerçeveler yerine iPhone 4 ve 5 serilerinden alışılmış olduğumuz bariz hatlara sahip.

Haberin girişinde bahsetmiş olduğumuz tasarım değişikliği ise kullanıcıları dolaylı olarak etkileyecek türden bir değişim. Bildiğiniz gibi Apple, iPhone’larda SIM kart girişini yıllardır aynı yere konumlandırıyordu. iPhone 12’de ise SIM kart girişinin yeri değişiyor. Oysa bu metamorfoz, bir yer değişikliğinden fazlasını açıklama ediyor.

iPhone 12’nin SIM kart girişi bu şekilde olacak

iPhone 12

Tahmin edebileceğiniz gibi SIM kart girişleri,telefonun içindeki birimlerle bağlıdır. Yani SIM kart girişinin yer değiştirmesi, cihazın içinde bir şeylerin değiştiği anlamına geliyor. SIM kart yerinin değiştirilmesiyle ilgili en iyi akla uygun tahmin ise Apple’ın 5G desteği için donanımda gerçekleştirdiği bir takım iyileştirmeler sebebiyle SIM kart yerini değiştirdiği yönünde.

Maketler, iPhone 12’nin kamera kurulumlarını da gösteriyor

iPhone 12

görünürde Apple, iPhone 12 serisinde tasarım olarak iPhone 11’deki kamera kurulumuna devam edecek. Çünkü sızdırılan maketler, bu telefonun öbür varyantlarında ikili ve üçlü kamera kurulumları yer almaya devam edeceğini ortaya koyuyor.

Sızdırılan bu maket tasarımların gerçeği ne değin yansıttığını anlamak şu lahza için imkansız. Çünkü söz konusu sızıntılar, “macotakara” isimli Japonya merkezli bir internet sitesinden geliyor. Bu internet sitesi, geçtiğimiz dönemlerde yaptığı aynı sızıntılarla güvenilirliğini nispeten ispatlamış olsa da iPhone 12 ile ilgili konuşmak için demin erken olduğunu söyleyebiliriz.

Hakkında admin

Check Also

P.T.'nin PlayStation 5'te Oynanamayacağı Resmen Açıklandı

P.T.’nin PlayStation 5’te Oynanamayacağı Resmen Açıklandı

Sony’nin yeni nesil konsolu PlayStation 5’in geriye dönük uyumlulukla geleceği açıklanmış ve hatta PlayStation 5’te …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir