Anasayfa / Genel / iPadOS 13.4.1 Güncellemesinin iPad Pro Cihazlarda Sorun Oluşturduğu Söylendi

iPadOS 13.4.1 Güncellemesinin iPad Pro Cihazlarda Sorun Oluşturduğu Söylendi

Teknoloji devi Apple, öbür türdeki cihazlarına sık aralıklarla gönderdiği ve çoğunlukla sorunlara çözüm getiren güncellemeleriyle biliniyor. iPad kullanıcıları için geçtiğimiz haftalarda gönderilen iPadOS 13.4.1 ve iPadOS 13.5 güncellemeleri ise gelen haberlere bakılırsa birazcık sorun yaratmışa benziyor. Kullanıcılar, güncellemeleri yükledikleri cihazların durmadan tekrar başladığını ve bu durumun da cihazların etkisiz ışık halkası gelmesine niçin olduğunu bildiriyor.

Apple ’ın takviye sayfalarında bulunan yayınlara bakılırsa problem teknoloji devi tarafından da kabul edilmişe benziyor. yine de sorunun bütün iPad Pro sahiplerini etkilemediğini ve hatanın bazı kullanıcılarda görüldüğünü hatırlatmakta üstünlük var. Yapılan yorumlara tarafından kullanıcılar bazen cihazın kilidini açtıkları anda ara sıra de kullanmaya başladıktan sadece birkaç dakika sonradan iPad Pro ’nun baştan başlatılmasını gerektirecek bir sorun olduğuna dair bildirim alıyor.

Çok sayıda kullanıcı aynı hatayı bildiriyor:

ipad pro

Bildirilen sorunlar aralarında birkaç öbür çeşitlilik olduğu da görülüyor. 7 Mayıs tarihinde gelen bir açıklama, cihazı açıp kullanmaya başladıktan 30 saniye ila 45 saniye ardından herhangi bir başvuru çalıştırılmamış olsa zeka iPad Pro ’nun tekrar başlangıç ekranına geçtiğini bildiriyor. Aynı kullanıcı bu problemi tableti iPadOS 13.4.1 sürümüne yükselttikten sonra yaşamaya başladığını da ekliyor. Bambaşka kullanıcılar da cihazın sürümünü yükseltmelerinin arkasında yeniden başlangıç sorunu yaşadıklarını iletiyor.

İddialar sadece 10.5 inç aygıt için geçerli değil gibi. Bir kısım kullanıcı da 13.4.1 sürümünden daha sonra 11 inç iPad Pro cihazlarının benzer problemleri yaşadığını belirtmiş durumda. Fazla sayıda kullanıcı göre yapılan bu geri bildirim sonrası Apple demin bir şey yapmış veya söylemiş yok fakat teknoloji severler bu sürümlerde bir aksama olduğundan muhakkak olduklarını iddia ediyor. İlerleyen günlerde dev şirketin konuyla ilgili ne gibi düzeltmeler yapacağını bekleyip göreceğiz.

Hakkında admin

Check Also

Teknolojik Alım Gücünün Giderek Düştüğünü Gösteren 30 Bin Kişilik Anket Sonucu

Teknolojik Alım Gücünün Giderek Düştüğünü Gösteren 30 Bin Kişilik Anket Sonucu

Özellikle pandeminin etkisi ile sahip olduğumuz bilgisayar ya da akıllı telefonların hayatımızdaki önemi arttı. Artık …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir