Anasayfa / Genel / iOS 14’le Birlikte Varsayılan Tarayıcı Seçme Özelliği Geliyor

iOS 14’le Birlikte Varsayılan Tarayıcı Seçme Özelliği Geliyor

Yeni iOS sürümünün adı ve barındırdığı özellikler bu akşam düzenlenen WWDC20‘de tanıtıldı. iOS 14 ismiyle yoluna sürekli Apple’ın iPhone işletim sisteminde birçok yeni özellik kullanıcıları bekliyor olacak. App Library, Widget’lar ve daha çoğu alanda yeniliğe sahip olan iOS 14 hakkında detaylar gelmeye devam ediyor. 

Keza Siri‘de de çoğu geliştirmeye dışarı giden Apple, yeni Siri özelliklerini de bu akşam tanıttı. Bundan Böyle Siri, kullanıcılar komut verdiğinde direkt olarak ekranda belirerek komutları algılayabilecek ve daha karışık komutları seziş konusunda iyi bir tecrübe sunacak. Siri’ye gelen yenilikler hakkında daha detaylı bilgilere buradan ulaşabilirsiniz. Apple’ın iOS 14 ile iPhone‘lara getirdiği bir öteki yenilikte tarayıcı ve e-posta uygulaması seçiminde karşımıza çıktı.

iOS 14’le birlikte varsayılan tarayıcı seçilebilecek:

iOS 14

Daha önceki iOS sürümlerinde Apple’ın kendi internet tarayıcısı olan Safari haricen başka bir tarayıcı varsayılan olarak seçilemiyordu fakat bu akşam konferansta açıklanan bilgilere tarafından artık kullanıcılar kendi varsayılan tarayıcılarını seçebilecekler. Ayrıca iOS 14 ile bundan böyle kullanıcılar tarayıcının yanı sıra kendi varsayılan e-posta uygulamalarını da seçebilecekler. 

iOS 14’le birlikte gelen yeniliklerle artık iPhone telefonunuzda varsayılan tarayıcınızı Microsoft Edge veya Google Chrome; bunun yanı sıra varsayılan e-posta uygulamanızı da Outlook olarak ayarlayabileceksiniz.

İşletim sisteminin daha önceki sürümlerinde böyle bir tatbik bulunmadığı için bu yeni özellik, Apple’ın erişilebilirlik açısından kullanıcılarına sunduğu en önemli yeniliklerden birisi olarak değerlendiriliyor. Apple’ın iOS, macOS, tvOS ve watchOS hakkında açıkladığı yeni detayları sitemiz üzerinden takip edebilirsiniz.

Hakkında admin

Check Also

Güney Afrikalı Bilim İnsanlarından Ses Getirecek Proje: Güneş Karartılacak

Güney Afrikalı Bilim İnsanlarından Ses Getirecek Proje: Güneş Karartılacak

Küresel iklim değişikliği tüm dünyayı etkilemeye devam ederken Güney Afrikalı bilim insanları, küresel iklim değişikliğinin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir