Anasayfa / Genel / iOS 14 ’le Birlikte Kullanıcılar, Fotoğraflara Başlık Ekleyebilecekler

iOS 14 ’le Birlikte Kullanıcılar, Fotoğraflara Başlık Ekleyebilecekler

Apple kullanıcıları, Fotoğraflar uygulamasına kaydolan bütün fotoğraflarını zahmetsizce yönetebiliyorlardı oysa kullanıcıların uzun süredir istedikleri manâlı bir özellik bir türlü uygulamaya gelmedi. Bu özellik baştan sona kullanıcılar, fotoğraflara başlık ve izah etme ekleyerek onları kolay bir şekilde bulabilecek ve sınıflandırabileceklerdi.

Fotoğraflara açıklama ve başlık ekleme özelliği, doğrusu Fotoğraflar uygulamasına daha önce eklenmişti lakin bu nitelik, sadece Mac ’teki Fotoğraflar uygulamasında kullanılabiliyorlardı. İşte uzun süredir talep edilen o nitelik, sonunda Apple ’ın yeni iOS 14 işletim sistemiyle kullanıcılara sunulacak.

Fotoğraflara başlık eklenebilecek:

ios 14

iPhone kullanıcılarının uzun süredir beklediği, fotoğraflara başlık ve yorumlama ekleme özelliği; Apple ’ın yeni işletim sistemi iOS 14 ile gelen yeniliklerden biri oldu. Kullanıcılar, artık Fotoğraflar uygulaması üzerinden çektikleri veya indirdikleri herhangi bir fotoğrafa başlık ekleyebilecek.

Fotoğraflara başlık eklemek için izlemeniz gereken adımlarsa epeyce kolay. Ilk Olarak başlık eklemek istediğiniz fotoğrafı tam ekranda açın ve yukarı içten kaydırın. Burada ‘Başlık’ kısmına tıklayın ve fotoğrafa vermek istediğiniz başlığı bu bölüme yazın.

ios 14

Fotoğraflar uygulaması üzerinden eklediğiniz başlıklar, cihazınız iCloud ’un fotoğraf kütüphanesine yan durumdaysa bütün cihazlar arasında senkronize olacaktır. Yani bir telefonunuzda bir fotoğrafa eklediğiniz başlığı macOS kullanırken Fotoğraflar üzerinden arayınca aynı fotoğrafla karşılaşacaksınız.

Fotoğraflara eklediğiniz başlıkları daha sonra kayıtlı bir fotoğrafı bulmak için kullanabilirsiniz. Bunu yerine getirmek için Fotoğraflar uygulamasındayken arama kısmına eklediğiniz başlığı yazmanız yeterli olacaktır. Bu sayede bu başlığa sahip olan her resim karşınıza çıkacak.

Hakkında admin

Check Also

ABD'dekine Benzer Bir Monolit, Bu Sefer Romanya'da Ortaya Çıktı

ABD’dekine Benzer Bir Monolit, Bu Sefer Romanya’da Ortaya Çıktı

Geçtiğimiz hafta sizlere aktardığımız biz haberimizde, ABD’nin Utah eyaletindeki çorak bir arazide monolit bulunduğundan bahsetmiştik. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir