Anasayfa / Genel / iOS 14 ile iPhone’lara Arama Kaydolma Özelliği Gelebilir

iOS 14 ile iPhone’lara Arama Kaydolma Özelliği Gelebilir

Apple’ın iOS 14’ü sonbahar aylarında iPhone kullanıcılarına sunması bekleniyor. Teknoloji devi, yeni işletim sistemi güncellemesiyle ilgili yenilikler konusunda ağzını sıkı tutmaya çalışsa da, ortaya çıkan yeni bir akış, iOS 14 ile gelebilecek yeni bir özelliği ortaya çıkardı.

IT Home’un raporuna tarafından, iOS 14 ile arama kaydetme özelliği gelebilir. Yayınlanan bir ekran görüntüsü, arama kaydetme özelliğinin erken bir sürümünün iOS 14 geliştirici yapısında sunulduğunu gösteriyor.

iOS 14 ile telefon ve Facetime görüşmelerinde arama kaydı yapılabileceği konuşuluyor

ios 14, iphone arama kaydetme

iOS 14’ten alındığı öne sürülen yukarıdaki ekran görüntüsüne göre, yeni nitelik ses ayarlarındaki “Telefon ve Facetime Aramaları” kısmında bulunuyor. Apple’ın Ayarlar uygulamasına eklediği görülen açıklamada arama kaydetme özelliği, “bu cihazdaki bütün gelen ve giden çağrıların kaydedilmesini sağlar” şeklinde açıklanıyor.

Bir Takım ülkelerde arama kaydı hukuki olmayabiliyor ve Apple, yeni özelliğin eklenmesinden kaynaklanabilecek sorunları önceden tespit etmek zorunda. Ayarlar ekranında yer alan uyarıda, arama kaydından yalnızca kullanıcının sorumluluk sahibi olduğu ve yasal sorumlulukların yine kullanıcıya ait olduğu belirtiliyor. Arama kaydetme özelliği isteğe emrindeki olarak etkinleştirilebiliyor veya devre dışı bırakılabiliyor.

Apple cihazlarda üçüncü parti uygulamalarla çağrı kaydı olabilmek muhtemel, oysa Apple’ın bu tür bir özelliği işletim sisteminde dahili olarak da arzetmek isteyebilir. iOS 14’ün eylül ayında gelmesi bekleniyor. Hem Apple’ın haziran ayında gerçekleşmesi planlanan Worldwide Developers Conference’ta (WWDC) iOS 14 için önizleme sunması bekleniyor.

Hakkında admin

Check Also

'Dışkı Nakli' Yaşlanmanın Önüne Geçen Bir İlaç Olabilir

‘Dışkı Nakli’ Yaşlanmanın Önüne Geçen Bir İlaç Olabilir

Farklı üniversitelerde çalışmalarını sürdüren bir grup bilim insanı, yaşlanmayla ilgili oldukça ilginç bir çalışma yaptılar. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir