Anasayfa / Genel / iOS 13.5’in Pil Süresi ve Performansı Test Edildi (Video)

iOS 13.5’in Pil Süresi ve Performansı Test Edildi (Video)

Bildiğiniz üzere Amerika Birleşmiş Devleti merkezli teknoloji devi Apple tarafından kısa bir vakit önce iPhone 6S ve daha aktüel modellere karşın iOS 13.5 güncellemesi yayınlandı. hemen desteklenen modeller için indirilebilir durumda olan bu güncelleme, bir YouTube kanalı kadar farklı iPhone modelleri üzerinde incelenerek cihazlardaki güncelleme sonrası meydana gelen batarya süresi ve performans değişiklikleri gözlemlendi.  

iAppleBytes adlı sayfa göre ayrıca eski ayrıca de yeni iPhone modelleri üzerinde yapılan incelemede; iPhone SE, iPhone 6S, iPhone 7, iPhone 8, iPhone XR, iPhone 11 ve iPhone SE 2020 cihazlarındaki iOS 13.5 güncellemesi sonrası gerçekleşen değişimler değerlendirildi.  

Güncelleme sonrası performans düştüğüne dair yorumlar ortaya çıkmıştı:

iphone şarj

Cihazlardaki olumlu veya olumsuz değişimi gözlemleme ve bunu konuyla ilgilenen kullanıcılarla paylaşma fırsatını yakaladıklarını ifade eden iAppleBytes sayfası, cihazları güncelledikten tamamen 6 gün sonra böyle bir değerlendirme ve çözümleme videosu çekmeye karar verdiklerini belirtiyor.  

Sayfa kurucuları, bu kararlarında en fazla da güncellemenin Apple tarafından kullanıcılara sunulmaya başlamasından daha sonra sosyal medyada tepe göstermeye başlayan pil süresine ve cihaz performansına yönelik paylaşımların etkin olduğunu da sözlerine ekliyor. Son olarak videoda iOS 13.5 sürümünün önceki iOS sürümleri olan iOS 13.3.1, iOS 13.4 ve iOS 13.4.1 ile karşılaştırıldığını da belirtelim.  

Siz de bir iPhone kullanıcısıysanız ve iOS 13.5 güncellemesini yüklediyseniz videoyu izlemeyi ve videoyu izledikten sonradan düşüncelerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşmayı unutmayın.

Hakkında admin

Check Also

Facebook Hisseleri Bir Günde Yüzde 6 Değer Kaybetti

Facebook Hisseleri Bir Günde Yüzde 6 Değer Kaybetti

ABD merkezli sosyal medya devi Facebook’un hisseleri, gün içerisinde yaklaşık %6 düşüş yaşadı. Gün içerisinde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir