Anasayfa / Genel / iOS 13.5.1 Kullanan Bütün iPhone ’ların Pil Süreleri Deneme Edildi (Video)

iOS 13.5.1 Kullanan Bütün iPhone ’ların Pil Süreleri Deneme Edildi (Video)

Geçtiğimiz günlerde yayınlanan iOS 13.5.1 sürümünü, Apple kullanıcıları telefonlarına yükledi. Güncelleme bütün Apple cihazlara yayınlanmamasıyla beraber, iPhone 6S ve üstü cihazlar kadar kullanılabildi.  

Apple ’ın yayınladığı son mobil işletim sistemi iOS 13.5.1 ’in özellikle kesin bir amaca hizmet ettiğini söyleyebiliriz. Telefonlara kurulan bazı programlarla yapılan ve telefonun kısıtlamalarını kaldıran jailbreak’ adı verilen olayın önüne geçmek isteyen Apple, güncelleme ile birlikte emniyet tarafında bazı iyileştirmeler yapmış durumda. Peki yapılan bu iyileştirmeler, cihazların pil performansını etkiliyor mu? 

Apple iOS 13.5.1 sürümü, pili fena anlamda etkiliyor 

ios

iAppleBytes adlı YouTube kanalı, yayınlanan yeni güncelleştirmenin telefon pillerini hangi yönde etkilediğini merak ederek bir video hazırladı. Takipçileri yorumlarda, yeni iOS güncelleştirmesi bölge cihazların bir zaman optimizasyon zamanı olduğunu belirttiler. Bunlara kulak veren iAppleBytes, güncelleştirmeyi bölge cihazları yükselttikten bütün 6 gün daha sonra bu testi yaptı ve o 6 gün baştan başa telefonlar sıkıntı cihazları emrindeki bir şekilde, deneme için bekliyorlardı.  

Bu pil testi iPhone SE, iPhone 6S, iPhone 7, iPhone 8, iPhone XR, iPhone 11 ve yeni 2020 iPhone SE göre yapıldı. Sahip oldukları pil kapasitelerini bildiğimiz için, aralarından herhangi bir mukayese yapmıyoruz. Yalnızca eskiye nazaran yeni güncelleştirme telefonların pil ömrünü nasıl değiştirmiş onu saptamaya çalışıyoruz. 

Video da göründüğü kadarıyla telefonların batarya performansları hakkında bir şey anlatmak kuvvet. Lakin ‘geekbench battery score ’ kıyaslamalarından sonra, yeni iOS 13.5.1 ’in telefonların pillerine nasıl olumsuz olarak etki ettiğini rahatça anlayabiliriz. 

geekbench

2015 yılında çıkan iPhone 6S ’in batarya performansının, iPhone 11 ’e kadar daha kararlı olması fiilen hayret verici. Natürel gerçek hayatta istikrarlı olması daha uzun süren bir tatbik süresi sunmayacağı için, bu stil deneme sonuçlarının sadece kıyaslamak için sunulduğunu belirtelim. 

Hakkında admin

Check Also

Çin, Sınır Ötesi Veri Akışında Yeni Süper Güç Haline Geldi

Çin, Sınır Ötesi Veri Akışında Yeni Süper Güç Haline Geldi

Bundan 19 yıl önce, 2001 yılında ABD, sınır ötesi veri akışlarında baskın ülke konumundaydı. O …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir