Anasayfa / Genel / İnternetten Oynanan Baht Oyunları Bundan Böyle Yerli Bilişim Sistemiyle İşletiliyor

İnternetten Oynanan Baht Oyunları Bundan Böyle Yerli Bilişim Sistemiyle İşletiliyor

Milli Piyango İdaresi göre çevrimiçi ortama da taşınan talih oyunları, Türkiye’de birincil kez yerli bilişim sistemi üzerinden hizmet veriyor. Ülkemizde 1996 yılından bu yanlamasına oynanan kısmet oyunları bundan böyle Türkiye’de geliştirilen Elektronik Oyun Platformu (EOP) üzerinden işletilecek.

Sayısal Loto, Süper Loto, On Numara, Talih Topu gibi sayısal oyunlar ve öteki baht oyunları, daha önce yurt dışı kaynaklı yazılımlarla etkinlik gösteriyordu. Hizmet vermeye başlayan yerli Elektronik Oyun Platformu, ilk olarak Sanal Etraf Merkezi Oyun Sistemi (SOMOS) formatında hizmete sunuldu.

online sayısal oyunlar

Ulusal Piyango İdaresi tarafından yerli yazılımcılar kadar geliştirilmesi sağlanan EOP ve SOMOS, ilk önce kısmet oyunları edinmek üzere sportif bahisler, interaktif ve sanal baht oyunları ve her türlü yarış ve müsabaka oyunlarına yönelik olarak yurt içi ve yurt dıştan hizmet sunabilecek. Bayi tipi sabit noktalar ve gezici oyun bayileri de yazılımı sistemlerine entegre edebilecek.

EOP ve SOMOS Türk Telekom güvenlik ve altyapı sistemleri üzerinden hizmet verirken, uluslararası baht oyunu kurumlarının sertifikasyon sürecine dahil olacak. Dün itibarıyla internet üzerinden hizmet vermeye başlayan kısmet oyunları, hemen şimdi 18 saatlik ilk çekiliş süresi dolmadan ortalama gelir oranını ikiye katladı.

SOMOS üzerinden “Süper On Numara” olarak sunulan On Numara oyunu yüzde 110 hasılat artışıyla başladı. Online sistemin gelişiyle birlikte talih oyunları üzerinden devlete aktarılan kaynak da artmış oldu.

Hakkında admin

Check Also

Teknolojik Alım Gücünün Giderek Düştüğünü Gösteren 30 Bin Kişilik Anket Sonucu

Teknolojik Alım Gücünün Giderek Düştüğünü Gösteren 30 Bin Kişilik Anket Sonucu

Özellikle pandeminin etkisi ile sahip olduğumuz bilgisayar ya da akıllı telefonların hayatımızdaki önemi arttı. Artık …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir