Anasayfa / Genel / Intel Tiger Lake İşlemcili Acer Swift 5 Dizüstü Bilgisayarlar Ortaya Çıktı

Intel Tiger Lake İşlemcili Acer Swift 5 Dizüstü Bilgisayarlar Ortaya Çıktı

Son dönemde peşpeşe haberleri meydana çıkan yeni işlemcilerin peşinde, adet olduğu üzere bu işlemcileri kullanacak cihazlar hakkında bilgiler paylaşılmaya başlandı. Acer Swift 5 dizüstü bilgisayar da bu ürünlerden biri oldu.

Demin resmen tanıtımı yapılmamış olan Acer Swift 5, Hollanda ’da faaliyet belirten perakende satış sitesinde listelendi. Bu listelemede cihazın bazı özelliklerine dair bilgiler de yer aldı. 

Acer Swift 5, 27 Temmuz ’da geliyor (mu?)

acer swift

Bir süredir hakkında o kadar fazla data ortaya meydana çıkan Tiger Lake işlemcileri, Intel ’in Ice Lake serisinin yerini alacak. öte yandan şimdi Tiger Lake işlemciler de henüz resmi olarak tanıtılmış yok, çıkış tarihleri de bilinmiyor. yine de bu işlemci ve Xe grafiklerle Battlefield V oynandığını bildiren videolar gördük.

Daha önce yapılan açıklamalarda yeni işlemcinin bu yıl içerisinde piyasada olacağı açıklama edilmişti. Tiger Lake ’leri bakmak için beklememiz gereken süre ise 1 ay dek kısa bir süre bile olabilir. 

İki farklı model listelendi

acer swift 5

Central Point adlı Hollanda sitesinde, yeni Tiger Lake işlemciye ve Xe grafiklere sahip olan iki bambaşka modeli listelendi. Bu modellerden ilki, SF514-55T-77BX model numarasıyla geldi. Sistemin özellikleri ise şöyle:

İşlemci: Core i7-1165F7 RAM: 16 GB Depolama: 1 TB SSD Bağlantı: Wi-Fi 6 + Bluetooth 5 Fiyat: 1140 euro

Sitede yer alan ikinci model ise görece daha yerinde fiyata ve haliyle de daha düşük sistem özelliklerine sahip. Bu modelin özellikleri şu şekilde: 

İşlemci: Core i5-1165G7 RAM: 16 GB Depolama: 512 GB SSD Bağlantı: Wi-Fi 6 + Bluetooth 5 Fiyat: 934 euro

Son benchmark testlerinden gelen sonuçlar, yeni cins Xe grafikler doğru dizüstünde oyun deneyiminin daha ileri seviyeye yükseleceğini muhabere ediyordu. Bu işlemcilere ve grafiklere sahip dizüstülerin piyasaya çıkmasıyla bu soru da cevaplanmış olacak.

Hakkında admin

Check Also

P.T.'nin PlayStation 5'te Oynanamayacağı Resmen Açıklandı

P.T.’nin PlayStation 5’te Oynanamayacağı Resmen Açıklandı

Sony’nin yeni nesil konsolu PlayStation 5’in geriye dönük uyumlulukla geleceği açıklanmış ve hatta PlayStation 5’te …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir