Anasayfa / Genel / Intel NUC ’un 11. Tür Intel İşlemciyle Olan Performansı Ortaya Çıktı

Intel NUC ’un 11. Tür Intel İşlemciyle Olan Performansı Ortaya Çıktı

Evlerimizde kullandığımız masaüstü bilgisayarlara nazaran yapıca daha ufak ve portatif bilgisayarların standart masaüstü bilgisayarlar değin performans vermesi, oldukça hayret verici bir teknolojik gelişme olarak karşımıza çıktı. Intel ’in bu konuda göstermiş olduğu performans, NUC serisiyle kendini bizlere tanıttı. 

Intel NUC 9 Extreme ile kendini kanıtlayan Intel, yeni çıkaracağı modelle başarısını devam ettirmeyi hedefliyor. Sıradaki NUC serisi bilgisayarlarında, önümüzdeki süre dilimlerinde piyasaya sürecek olduğu 11. cins Intel Core işlemcilerini denediğini görüyoruz. Tiger Lake-U adındaki 11. tür işlemcilerinin performansı hakkında anahtar sözcük verecek olan bu habere gelin yakından bakalım.  

Intel NUC serisi bilgisayarlar 11. nesil Intel Core işlemcileri ile birlikte gelecek 

intel nuc

Geçtiğimiz ocak ayında, FanlessTech, üretilecek yeni NUC bilgisayarlarının 11. Nesil Intel Core işlemcilerle geleceğini açıklamıştı. 2 öbür model hakkında tanımlama yapan kaynak, isim ve modelleri Panther Canyon (NUC 11 Performance) vs Phantom Canyon (NUC 11 Extreme) olarak açıklamıştı. 

Panther Canyon 28 W baskı tüketen yeni cins Core i7, i5 ve i3 ile birlikte gelecek. Intel ’in Xe grafik ünitesinden şiddet alacak bilgisayar, 64 GB DDR4 RAM ’değin hafıza desteği sunacak, bir M.2 girişine sahip olacak, Intel Optane desteği verecek ve Wi-Fi 6, Bluetooth 5 gibi teknolojileri bünyesinde barındıracak.  

Phantom Canyon içinse Skull Canyon (NUC 9 Extreme) serisinin halefi olacağı bilgisi verildi. Intel ’in Tiger Lake-U serisi Core i7 ve i5 işlemcilerinden zorlama alacak bilgisayar, harici bir ekran kartı ile birlikte kullanıcılar ile buluşacak. 

3dmark

HardwareLeaks ’in paylaşmış olduğu verilere bakacak olursak, testte kullanılan bilgisayar, harici ekran kartı olarak NVIDIA GeForce GTX 1660 Ti kullanılan, Pantom Canton NUC.  

Temel hızı 2,3 GHz ve tam yükte 4,4 GHz hızlarına ulaşan Intel Core i7-1165G7, 8 GB RAM ile birlikte 4.950 puana ulaşmış gözüküyor. 

Koronavirüs pandemisi nedeniyle şirketlerin bütün yol haritaları bozulmuş durumda. böylece yeni tür NUC bilgisayarların markete çıkış tarihiyle net bir data bulunmuyor. Ama yılın son aylarına dürüst piyasaya sürülebileceğini varsayım ettiğimizi ekleyelim. 

Hakkında admin

Check Also

Microsoft'tan Xbox Oyunları İçin Black Friday İndirimi Başladı: İşte İndirime Giren Oyunlar

Microsoft’tan Xbox Oyunları İçin Black Friday İndirimi Başladı: İşte İndirime Giren Oyunlar

Microsoft, Xbox kullanıcıları için Black Friday indirim kampanyası başlattı. Kampanya kapsamında birçok oyun indirime girerken …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir