Anasayfa / Genel / Instagram, Onur Haftası’nı LGBTİ Temalı Yeni Özellikleri ile Kutluyor

Instagram, Onur Haftası’nı LGBTİ Temalı Yeni Özellikleri ile Kutluyor

Eşcinsellere yönelik ayrımcılık, istismar, zorbalık ve şiddete karşı farkındalık yaratmak nedeniyle her sene haziran ayında düzenlenen Pride (Iftihar) etkinlikleri, dünyanın dört bir tarafında ‘renkli’ görüntülere sahne oluyor. 

Geçtiğimiz ay Apple ’ın, LGBTİ topluluğunu cesaretlendirmek ve cinsiyet eşitliğine dikkat çekmek amacıyla akıllı saati Apple Watch için Pride Edition adında özel bir kordon serisi satışa sunduğunu sizlerle paylaşmıştık. Bu defa de popüler sosyal medya platformu Instagram, Övünç Haftası için uygulamaya LGBTİ temalı bir dizi yeni nitelik ekledi.

Instagram, hikayelerinize ekleyebileceğiniz LGBTİ temalı yeni çıkartmalar ve görsel efektler getirdi

Instagram Pride

Facebook çatısı altındaki platform, geçen sene olduğu gibi, “Pride” ile ilgili bütün etiketlerin gökkuşağı renklerinde görünmesini sağlıyor. aynı zamanda bu etiketlerin kullanıldığı hikayelerin etrafındaki halka da gökkuşağı renklerinde olacak. Instagram ayrıca hikayelerinize ekleyebileceğiniz LGBTİ temalı yeni çıkartmalar ve görsel efektler de sunuyor. 

Popüler sosyal medya platformu, LGBTİ temalı araçlarının bazılarını geçen yıl da kullanıcıların beğenisine sunmuştu, fakat yeni versiyonlar daha fazla seçenek içeriyor ve insanların LGBTİ topluluğuna desteklerini göstermeleri için yeni yollar sunuyor. 

Instagram, “Pride” ile ilgili bütün etiketlerin gökkuşağı renklerinde görünmesini sağlıyor

Instagram

Iftihar Haftası ’na özel olarak çıkardığı yeni çıkartma ve efektlerle cinsiyet eşitliğini savunan Instagram, platformdaki insanlara LGBTİ bireylerinin haklarına karşısında daha fazla hassaslık kazandırmayı amaçlıyor. öte yandan LGBTİ temalı yeni özelliklerin henüz herkes için yayınlanmadığını söylemekte avantaj var, ancak kısa zaman kapsamında dünya genelinde kullanıma sunulmasını bekliyoruz. 

2012 yılından bu yandan Facebook çatısı aşağıda faaliyet belirten Instagram, dünya çapında 1 milyardan fazla kullanıcıya konut sahipliği yapıyor. Nisan 2020 verilerine tarafından Türkiye, 39 milyon kullanıcı ile dünyada en fazla Instagram kullanıcısının olduğu 6. ülke konumunda. 

Hakkında admin

Check Also

Enes Batur, 2 Yıl Önce Spor Otomobiliyle Kaza Yapanlarla Dalga Geçmiş

Enes Batur, 2 Yıl Önce Spor Otomobiliyle Kaza Yapanlarla Dalga Geçmiş

Geçtiğimiz günlerde seyir halindeyken oldukça tehlikeli bir kaza geçiren ve deyim yerindeyse ölümden dönen Enes …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir