Anasayfa / Genel / Instagram ’ın İki Katlı Hikayeler Özelliği Türkiye ’de de Test Ediliyor

Instagram ’ın İki Katlı Hikayeler Özelliği Türkiye ’de de Test Ediliyor

Geçtiğimiz haftalarda Instagram ’ın iki katlı hikayeler özelliğini deneme etmeye başladığını söylemiştik. Şirketin anasayfada daha artı hikayeye hemen olan olarak ulaşmayı muhtemel kılmak için getirmek istediği bu özellik, ülkemizde de deneme edilmeye başlandı. acilen hala test aşamasında olduğu için her kullanıcıya getirilmeyen bu özellik, bazı kullanıcıların anasayfasında halihazırda kullanılabiliyor. 

Geliştirilen bu yeni bilhassa ilgili geçtiğimiz haftalarda bir izah etme da yapan Instagram, “Instagram deneyiminizi iyileştirmek için her zaman yeni yollar deneme ediyoruz” demişti. Özelliğin bütün kullanıcılara çıkıp çıkmayacağı hala emin değil, fakat acilen ülkemizde de pek fazla kişinin bu özelliğe erişebildiğini görebiliyoruz.

Instagram ’ın Hikayeler özelliği nasıl geldi?

Facebook ’un sahibi Mark Zuckerberg, 2016 yılında Snapchat ’in Hikayeler özelliğini alıp Instagram ’a entegre etti. Bir nevi “düşünce hırsızlığı” olarak da kabul edebileceğimiz bu eylem, buna rağmen Instagram ’ın başvuru formu sürelerinde fantastik bir artışa neden oldu. Günümüzde Snapchat eski günlerinden fazla uzakken Instagram ise maksimum kullanılan sosyal ağ platformu oldu. Kuşkusuz bu noktada Zuckerberg ’ün Snapchat ’ten kopyaladığı Hikayeler özelliğinin etkisi fazlasıyla büyük.

Instagram her ne kadar Hikayeler özelliğini Snapchat ’ten almış olsa da üzerine böylece çok güncelleme yapmayı dikkatsizlik etmedi. Şirketin son güncellemesi ise çift katlı hikayeler özelliği olacak gibi görünüyor. 

Özelliğe karşısında düşünceler girift

Instagram ’ın az önce test aşamasında olan iki katlı hikayeler özelliği bir takım kişiler tarafından beğenilirken bazıları tarafındansa fazlasıyla eleştirildi. Eleştirilerin bu denli yoğun olduğu düşünüldüğünde Facebook bu özellikle ilgili nasıl bir yol izler bilinmiyor.

Hakkında admin

Check Also

Sosyal Medyadaki ‘Trendyol’dan Kart Bilgileri Çalındı’ İddialarına Trendyol’dan Cevap

Sosyal Medyadaki ‘Trendyol’dan Kart Bilgileri Çalındı’ İddialarına Trendyol’dan Cevap

Ülkemizdeki sosyal medya kullanıcıları, birkaç saattir Trendyol ile ilgili bir meseleyi konuşuyorlar. İddialara göre Trendyol, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir