Anasayfa / Genel / İlkokul, Ortaokul ve Lise Öğrencilerinin Karneleri e-Okul Üzerinden Erişime Açıldı

İlkokul, Ortaokul ve Lise Öğrencilerinin Karneleri e-Okul Üzerinden Erişime Açıldı

Koronavirüs pandemisi sebebiyle 2020 ’nin bahar döneminde online olarak gerçekleşen eğitim sisteminin arkasında karnelerin nasıl alınacağı merak ediliyordu. Ulusal Eğitim Bakanlığı, kısa vakit önce yaptığı açıklamada, ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerinin karnelerinin elektronik ortamda erişime açıldığı duyuruldu. 

Ulusal Eğitim Bakanlığı ’nın Twitter hesabı üzerinden yapılan açıklamada, “İlkokul, Ortaokul ve Lise öğrencilerimizin karneleri ‘e-Mektep Veli Bilgilendirme Sistemi ’ üzerinden erişime açıldı.” ifadeleri kullanıldı. Eğer sizler de karnenize varmak istiyorsanız, buraya tıklayarak e-Mektep ’a giriş yapabilirsiniz. Duyurunun yeni yapıldığı göz önüne alındığında yoğun ilgiden nedeniyle sistemde bazı aksaklıklar olabilir. 

Derslerdeki başarı durumunu öğrenecek öğrenciler, “takdir ve teşekkür” belgelerine de bu sistem üzerinden erişebilecek. Özellikle pandemi sürecinde eğitim ve öğretimin de online ortamlarda gerçekleştiğini gördük. Bu engebeli süreçte bütün öğrencilerin istediği notları almış olmasını temenni ediyoruz. 

Lise öğrencileri takdir ve teşekkür belgesini ileri zamanda alabilecek

Milli Eğitim Bakanlığı ’ndan yapılan açıklamaya tarafından lise kademesinde olan öğrenciler, diplomalarını ve istek ederlerse “teşekkür, takdir, övünç ve üstün başarı” belgesini belirlenecek ileri bir tarihte okullarından alabilecek.

Hakkında admin

Check Also

Dünyanın İlk Elektronik Kağıt Tabanlı Esnek ve Renkli Ekranı Geliştirildi

Dünyanın İlk Elektronik Kağıt Tabanlı Esnek ve Renkli Ekranı Geliştirildi

E Ink, 2016 yılının mayıs ayında yeni bir teknolojisini tanıtmıştı. Şirketin elektrikli mürekkep dünyasında çığır …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir