Anasayfa / Genel / Hulu, IMAX’in 16 Popüler Belgeselini Yayınlayacak

Hulu, IMAX’in 16 Popüler Belgeselini Yayınlayacak

Çevrimiçi yayınlama platformu Hulu, IMAX ile meslek birliği yaptı ve şirketin 16 büyüleyici belgeselini yayın konusunda anlaşmaya vardı. Bu 16 belgesel arasında A Beautiful Planet, Destiny in Space ve Into the Deep gibi eserler de yer alıyor. Fena haberse bu 16 belgeselin hiçbirinin 4K yayınlanmayacak olması. The Verge’e konuşan bir IMAX yetkilisi de 4K yayın olmayacağını doğruladı oysa belgesellerin çoğunun remastered versiyonlarının yayınlanacağı müjdesini verdi.

Disney+ gibi öteki çevrimiçi yayın platformları, içinde Star Wars serisinin de yer aldığı filmlerin remastered versiyonlarını yayınlıyor. Her IMAX filmi 4K yayınlanma seçeneğine sahip olmasa da A Beautiful Planet gibi bazı IMAX yapımları IMAX Enhanced Blu-ray olarak yayınlandı ama bu da 4K görüntüleme vadediyor. Hulu’nun 4K yayınlarıyla azıcık karmaşık bir ilişkisi olduğu biliniyor. Netflix ve Disney+ daha geniş bir yelpazede 4K  filmler sunarken Hulu’nun sunduğu yayın sayısı daha az.

Hulu ve 4K ilişkisi pek iyi yürümüyor:

Hulu

Hulu, 4K yayını başta 2016’da kullanıcılarına sundu fakat Temmuz 2019’da tekrar eklenmeden önce bir vakit devre dışı bırakıldı. O günden bu yandan Hulu orijinal yapımlarındaki 4K yayınlama sayısı hâlâ eksik. Bunun yanı sıra Hulu 4K yayını desteklese de 4K HDR’ı desteklemiyor. Bu da çağırmak oluyor ki renkler canlı bir biçimde görünmüyor.

Bütün bunlara karşın Hulu gibi bir platform aracılığıyla IMAX belgesellerini hizmet bahşedilen ülkelerde izleyebilecek edinmek oldukça güzel. Disney’in öteki çevrimiçi yayınlama platformu Disney+’ta da fazla sayıda National Geographic belgeseli bulunuyor. Netflix’in de kendi doğa belgeselleri için yatırım yaptığı biliniyor. 

Önümüzdeki aylarda tamamı yayınlanacak olan IMAX belgesellerinin listesi şöyle:

A Beautiful Planet (2016) Pandas: An IMAX Original Film (2018) Superpower Dogs (2019) Destiny in Space (1994) Fires of Kuwait (1992) Galapagos (1999) Hail Columbia! (1982) Into the Deep (1994) Journey to the South Pacific (2013) Space Station (2002) Survival Island (1995) The Dream is Alive (1985) T-Rex: Back to the Cretaceous (1998) China: The Panda Adventure (2001) Horses: The Story of Equus (2002) The Secret of Life on Earth (1996)

Hakkında admin

Check Also

Türk Motosiklet Sürücüsünün Radara Yakalanmamak İçin Bulduğu Çözüm Deşifre Oldu

Türk Motosiklet Sürücüsünün Radara Yakalanmamak İçin Bulduğu Çözüm Deşifre Oldu

Radar sistemleri, hız sınırlarını aşarak hem kendi hem de trafikteki diğer kişilerin hayatlarını tehlikeye atan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir