Anasayfa / Genel / Huawei’nin Petal Search Uygulamasıyla Nasıl Uygulama İndirilir?

Huawei’nin Petal Search Uygulamasıyla Nasıl Uygulama İndirilir?

Çinli teknoloji devi Huawei, ABD hükümeti ile yaşadığı sorunların arkasında kendi mobil ekosistemini kurabilmek için harekete geçti. Bu bağlamda her ne dek akıllı telefonlarda kullanılmayacak olsa da kendi mobil işletim sistemini duyuran Huawei, kendi tatbik mağazasına verdiği önemi artırmanın yanı sıra Huawei’ye özel bazı uygulamalar da geliştirdi. Huawei’nin piyasaya sürdüğü son uygulamalardan bir adam başına de Petal Search.

Petal Search, temelde bir internet tarayıcısı. Fakat ABD ile arası bozulduktan sonradan akıllı telefonlarında Google Play Store kullanamayan Huawei, bu internet tarayıcısını bir uygulama bölüştürme merkezi haline de getirdi. O Kadar oysa Honor ve Huawei markalı akıllı telefon kullanıcıları, Petal Search‘ü kullanarak ayrıca App Gallery hem de harici kaynaklardaki mobil uygulamalara erişebiliyorlar. Peki bu işlem nasıl yapılıyor?

Petal Search

Petal Search’ü kullanarak AppGallery ve öteki harici kaynaklardaki uygulamaları indirebilirsiniz

Huawei’nin kısa bir süre önce duyurduğu internet tarayıcısının ola ki de en etkileyici özelliği, bir uygulama mağazası olarak kullanılabiliyor oluşu. Kullanıcılar, iki farklı yöntemi kullanarak AppGallery’de olan ya da olmayan uygulamalara erişebiliyorlar.

Petal Search önerilerini kullanarak kullanım indirme

Petal Search

AppGallery aracılığıyla Petal Search’ü kurduktan sonradan hem Huawei keza de Honor markalı zeki telefonlarda önerilen uygulamalara erişmek isterseniz, sırasıyla şu işlemleri yapabilirsiniz;

Arama çubuğunun en altındaki “En İyi Yerel Uygulamalar” bölümüne dokunun. İndirmek istediğiniz uygulamanın altındaki “Yükle” butonuna dokunun. Petal Search, uygulamayı indirmek için App Gallery’ye yönlendirecek.

Uygulamaları manuel aramayla indirme

Petal Search

Petal Search’ün arama çubuğuna uygulamanın ismini yazın ve aratın. Sonuçlarda kullanım isminin yandaki yükle butonununa dokunun. Petal Search indirme işlemi için uygulamanın sitesine yönlendirecek.  Petal Search, uygulamayı üstüne atmak için onay isteyecek. Üstüne Atmak için tasdik verin. İndirme işleminden daha sonra tatbik otomatik olarak yüklenecek. Otomatik yükleme gerçekleşmezse dosyalar uygulamasından APK dosyasını bulup yükleyebilirsiniz.

Hakkında admin

Check Also

Huawei, HarmonyOS'un Aralıkta Akıllı Telefonlara Geleceğini Bir Kez Daha Onayladı

Huawei, HarmonyOS’un Aralıkta Akıllı Telefonlara Geleceğini Bir Kez Daha Onayladı

Çinli haber sitesi MyDrivers’a açıklamalarda bulunan Huawei Tüketici İş Grubu Yazılım Geliştirme Başkanı Wang Chenglu, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir