Anasayfa / Genel / Huawei Yöneticisi: Huawei P50, DXOMARK’ta Yeni Bir Rekor Kıracak

Huawei Yöneticisi: Huawei P50, DXOMARK’ta Yeni Bir Rekor Kıracak

ABD kadar kendisine ambargo uygulanan Çin merkezli teknoloji devi Huawei, yeni bir rekora hazırlanıyor gibi görünüyor. Bildiğiniz üzere firmanın P40 serisindeki amiral gemisi Huawei P40 Pro, DXOMARK ’ın en iyi kameraya sahip telefonlar listesinde zirvede yer alıyor. Görünürde o oysa Çinli teknoloji devi, önümüzdeki sene tanıtılması beklenen P50 serisiyle de zirvedeki konumunu gözetmek istiyor.  

Huawei’nin P serisi cihazlardan sorumlu yöneticisi Wang Yonggang, yeni P serisi amiral gemisi modelinin geliştirme aşamasında olduğunu ifade etti. Yonggang, üstünde son derece önemli çalışmalar gerçekleştirilen P serisi telefonların geliştirilmesinden tanıtımına dek 18 aylık bir süre olduğunu da sözlerine ekledi. Bu, P50 serisinin mart ayında P40 modelinin tanıtılmasından da önce geliştirilmeye başlandığı anlamına geliyor. Yonggang, açıklamalarında Huawei P50 serisinin DXOMARK ’ta yeni bir rekor kıracağını da sözlerine ekledi.

Huawei P50 serisi, Mart 2021’de tanıtılabilir:

huawei p40

Wang hem firmanın küresel araştırma ve geliştirme ekibinin, bir sonraki serideki cihazlarda kullanılacak teknolojiler ve çözümler için bir yıl evvelden çalışmalarına başladığını belirtiyor. Özetle haziran ayında olduğumuzu düşünürsek P50 serisinin aşağı yukarı önümüzdeki yıl mart ayında raflarda olacağını söyleyebiliriz. 

Firmanın P serisinden sorumlu yetkili ismi, yeni P serisi amiral gemisi cihazlarında zeki telefonlara yeni bir bitik getirecek teknolojilerini de kullanmayı planladıklarını belirtti. Yeni serinin işlemci kısmındaysa 5 nm mimarisiyle üretilen Kirin 1000 işlemcisinin bulunması bekleniyor.

  

Huawei firmasının ilk önce amiral gemisi modelleri edinmek üzere akıllı cihazlarını ve bu ürünlerde kullanılan teknolojilerini nasıl buluyorsunuz? Düşüncelerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşmayı unutmayın.  

Hakkında admin

Check Also

P.T.'nin PlayStation 5'te Oynanamayacağı Resmen Açıklandı

P.T.’nin PlayStation 5’te Oynanamayacağı Resmen Açıklandı

Sony’nin yeni nesil konsolu PlayStation 5’in geriye dönük uyumlulukla geleceği açıklanmış ve hatta PlayStation 5’te …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir