Anasayfa / Genel / HUAWEI, Yeni MateBook 13’te Intel Yerine AMD ’yi Seçti

HUAWEI, Yeni MateBook 13’te Intel Yerine AMD ’yi Seçti

AMD ’nin masaüstü bilgisayarlar için ürettiği üst derslik işlemcilerinin yanında, zor tüketiminin minimumda olduğu mobil çip setleri mevcut. Fakat ne eyvah ancak mobil çip setler, şu zamana değin masaüstü işlemcilerin yakaladığı başarının yarısını bile yakalayamamıştı. Ayrıca pazarda Intel varken dizüstü bilgisayarlar için katiyen ilk seçim olmamıştı.  

Ta ama AMD ’nin yeni tanıttığı, her özelliği ile mükemmel olan Ryzen 4000 serisi mobil işlemcilere değin. Performans konusunda eskiye nazaran fantastik bir yükselme yaşamış mobil işlemci, tükettiği az kuvvet ile daha uzun bir batarya performansı sağlıyor. En büyük rakibi Intel ile karşılaştırdığımız vakit ise, artık Intel işlemciler yerine seçim edilebilecek dişli bir çip set çıkıyor karşımıza. 

HUAWEI MateBook 13, Ryzen 4000 serili işlemcilerle gelmeyecek 

matebook13

Geçtiğimiz günlerde HUAWEI, AMD tabanlı işlemciyle yeni MateBook13 ’ü duyurdu. Bünyesinde AMD ’nin mükemmel Ryzen 4000 serisi işlemcisini görmek isterdiniz yok mi? Maalesef değil. Şirket bunun yerine yeni MateBook 13 ’te Ryzen 5 3500U işlemcisini tercih etmiş. Grafik ünitesi olarak Vega 8 ’i bünyesinde bulunduran işlemci, fena değil fakat Ryzen 4000 serisi mobil işlemcilere kıyasla oldukça geride kaldığını söyleyebiliriz.  

AMD konu hakkında şu açıklamalarda bulundu: “Gücünü 12 nm imal mimarisine sahip AMD Ryzen 5 3500U ’dan bölge bilgisayar, 4 çekirdek 8 meslek parçacığı ile çoklu çekirdek performansında yüzde 12 artma yaşadı. Yeni tür Vega 8 grafik yongasıyla beraber görüş performansı ise yüzde 11 arttı. En iyi zorlama verimliliği ve performans dengesine sahip bir dizüstü bilgisayar.” 

HUAWEI MateBook 13 ’ün alüminyum gövdesi ve hoş ekranıyla hala tercih edilebilir bir ultrabook olduğunu söyleyelim. Ryzen 5 35500U ’nun yanında 8 GB RAM ve tercihe tabi 256 veya 512 GB SSD gelecek. Wi-Fi 5 ve Bluetoth 5 desteği olan bilgisayar, iki adet USC Type-C portuna sahip. Açılış fiyatının ise vergiler hariç 4.900 TL olduğunu belirtelim. 

Hakkında admin

Check Also

Sokağa Çıkma Yasağında Can Sıkıntısına İyi Gelecek 7 Eğlenceli Alışılmadık Site

Sokağa Çıkma Yasağında Can Sıkıntısına İyi Gelecek 7 Eğlenceli Alışılmadık Site

Koronavirüs pandemisi nedeniyle pek çoğumuz evlerimizden dışarı çıkamıyoruz. Son olarak hafta sonu sokağa çıkma kısıtlamasının …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir