Anasayfa / Genel / Huawei Türkiye: HMS’nin Geliştirilmesinde Türk Mühendislerin Önemi Büyük

Huawei Türkiye: HMS’nin Geliştirilmesinde Türk Mühendislerin Önemi Büyük

ABD’nin Huawei’yi ticari kara listeye alması nedeniyle Çinli teknoloji devi, yeni akıllı telefonlarında Google hizmetlerini kullanamıyor. Huawei, bu noktada Huawei Mobil Servisleri (HMS) ile kullanıcılara kendi ekosistemini yayınlayarak bir alternatif sunmaya çalışıyor. Huawei Türkiye Ar-Ge Merkezi Direktörü Hüseyin Hai’ye göre Türkiye’deki geliştirme üssü, Türkiye’de ve dünyada HMS ekosisteminin gelişmesi açısında büyük bir öneme sahip.

Huawei Türkiye Ar-Ge Merkezi Direktörü Hüseyin Hai’nin açıklamalarına tarafından HMS, kullanıcılara mobil hizmet ve içerikler sunarken, yazılım geliştiricilere de öbür imkanlar sağlayan bir ekosistem sunuyor. Huawei Türkiye Ar-Ge Merkezi, özel olarak oluşturduğu HMS ekibi ve 150’den artı mühendisiyle mobil hizmetlerin gelişiminde manâlı rol oynuyor.

Türk mühendisler, Huawei Mobil Servisleri’nin gelişimine yardım oluyor

huawei mobil servisleri

Huawei’nin uygulama mağazası AppGallery‘nin gelişerek Play Store’a enerjik bir alternatif olması yolunca Türk mühendislerin geliştirme çalışmaları büyük tartma arz ediyor. Huawei Türkiye Ar-Ge Merkezi Direktörü Hüseyin Hai, HMS’nin kullanıcılara; AppGallery Connect, Huawei AR, Huawei Health, Huawei HiAI, Huawei Ability Gallery, Media, Connectivity ve Quick App ile zengin bir deneyim sunduğunu belirtiyor.

Hai, Türk mühendislerin çalışmalara sunuduğu katkıyı vurgulayarak, “Yeni mahsul ve servisler, dünya genelindeki yazılım geliştiricilere ve Huawei kullanıcılarına her gün gelişerek ulaşmaya devam ediyor. Bu değişime birlikte tanıklık etmekten ve Huawei Türkiye Ar-Ge Merkezi’ndeki Türk mühendislerle milletlerarası toplantılarda bu gelişime katkı maddesi sağlamaktan büyük sevinç duyuyoruz.” şeklinde konuştu.

Huawei Developer Day, Türk mühendisler için tecrübelerini aktarmada kayda değer rol oynuyor

huawei developer day, istanbul

Huawei Türkiye Ar-Ge Merkezi’nde atama bölge Türk mühendisler ve uzmanlar, İstanbul da dahil olmak üzere  İngiltere, Hollanda, Şili ve Kolombiya gibi dünyanın ayrı bölgelerinde düzenlenen Huawei Developer Day (HDD) etkinliklerinde Codelab ve Kodlama Atölyeleri’nde, HMS eğitmeni ve hatip olarak yer alıyor.

Huawei’nin Türk mühendisleri Huawei Developer Day organizasyonlarında birikimlerini katılımcılara aktarmaya; ekosistem geliştirme, servislerin deneme edilmesi, mahsul ve dilekçe geliştirme, HMS ekosistem danışmanlığı gibi çeşitli kategorilerde hizmet veriyor.

Hakkında admin

Check Also

NVIDIA GeForce RTX 3070'in 3080 ve 3090'a Oranla Daha Fazla Üretildiği Ortaya Çıktı

NVIDIA GeForce RTX 3070’in 3080 ve 3090’a Oranla Daha Fazla Üretildiği Ortaya Çıktı

NVIDIA, geçtiğimiz haftalarda yeni nesil ekran kartı serisi GeForce RTX 3000‘i tanıtmıştı. GeForce RTX 3070, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir