Anasayfa / Genel / Huawei P40 Pro, DXOMARK ’ın En İyi Kameralar Listesini Domine Etti

Huawei P40 Pro, DXOMARK ’ın En İyi Kameralar Listesini Domine Etti

Günümüzde şirketler her sene minimum 3 amiral gemisi zeki telefon tanıtır oldu. Tabii telefonunu yenilemek isteyen bir kişinin karşısına da hâliyle çoğu seçenek çıkmaya başladı oysa zeki telefonların kamera yetenekleri, bundan böyle telefon seçiminde insanın kararını etkileyen bir numaralı faktör hâline geldi.

Peki biz bir telefonu kullanmadan onun kamera performansını nasıl öğreneceğiz? Uzun zamandır bizi peşine düşüp takip edenler, DXOMARK isimli platformu mutlaka duymuştur. Bu platform, keza genel anlamda hem de birçok kategoride en iyi kamera performansı sunan zeki telefonları puanlıyor ve sıralıyor. Platform, bugün en iyi zeki telefon kameraları listesini güncelledi.

Dört kategoride birinci oldu:

huawei p40 pro

DXOMARK ’ın güncellenen en iyi zeki telefon kameraları listesinde bir isim listede birçok defa birinci sırada karşımıza çıktı. O da Huawei ’nin yeni amiral gemisi Huawei P40 Pro oldu. Huawei P40 Pro, çoğu kategorinin yanı sıra ‘Resim İçin En İyi Telefon’ seçilmeyi de başardı.

Huawei ’nin amiral gemisi Huawei P40 Pro, DXOMARK ’ın puanladığı kategorilerin 4 ’ünde aldığı puanlarla birinci sıraya yerleşti. Aygıt, ‘Resim İçin En İyi Telefon’ kategorisinde 140 puan, ‘Video İçin En İyi Telefon ’ kategorisinde 105 puan, ‘Gece Çekimlerinde En İyi Telefon ’ kategorisinde 70 puan alarak listeye damgasını vurdu. Cihaz, ayrıca ‘Yakınlaştırmada En İyi Telefon’ kategorisinin de kazananı oldu.

Peki Huawei P40 Pro ’nun böyle bir başarı elde etmesini sağlayan ekipman özellikleri ne? Huawei P40 Pro, 50 MP ’lik RYYB Ultra Vision belli başlı kamerası, 40 MP ’lik Cine kamerası, 12 MP ’lik SuperSensing telefoto kamerası ve 3D derinlik sensörü kamerasıyla DXOMARK ’ta dört kategoride zirveye oturdu. Cihazın öteki özelliklerine taramak için şu yazımıza bakabilirsiniz.

Hakkında admin

Check Also

Efsane Cuma İstatistikleri Paylaşıldı: Bu Yıl Alışveriş Rekoru Kırıldı

Efsane Cuma İstatistikleri Paylaşıldı: Bu Yıl Alışveriş Rekoru Kırıldı

Kasım ayı, ilk gününden son gününe kadar neredeyse her yerde indirimlerin yapıldığı bir ay olarak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir