Anasayfa / Genel / Huawei Mate 40 İçin 5 nm Çipler Eylül ayından Önce Gelmiş Olacak

Huawei Mate 40 İçin 5 nm Çipler Eylül ayından Önce Gelmiş Olacak

Huawei, dev markalarla olan yarışında kendisine uygulanan çeşitli ambargolara karşın katiyen geride kalmama konusunda oldukça istikrarlı görünüyor. Şirketin Kirin işlemcisinin bu güz piyasaya sürüleceği söyleniyor. Bir süredir epeyce artı sıkıntıyla uğraş eden şirketin Amerika Birleşik Devletleri ’nden gelen çok sayıda yasakla karşı karşıya olduğu gerçeği bundan böyle herkes göre aşina bir reel. Bu koşul Huawei ’in bilhassa Çin dıştan geliştirdiği ticareti son derece yavaşlatıyor ve ABD hükümetinin bu tutumunun bir sonucu olarak, beklenen Huawei Mate 40 serisinin ertelenmesi dedikoduları konuşuluyor.

Bugün ortaya meydana çıkan yeni raporlar ise bu dedikoduları yalanlar nitelikte. Söylenene göre Huawei ’in Mate 40 serisi tam da beklendiği gibi bu sonbaharda tanıtılmış olacak ve hatta 5 nm çipler de Eylül ortasından önce teslim edilecek. Şirketin yıl sonundan önce 5 nm, 7 nm, 16 nm ve 28 nm mobil çiplerle birlikle HiSilicon göre geliştirilen bir TWS Bluetooth kulaklık çipine gereksinim duyacağı da yine söylenen yeni şeyler aralarında.

Hızlı üretimde bir gecikme yok:

huawei mate 40

Söylentiler doğruysa Huawei Mate 40 serisinin seri üretiminde herhangi bir geç kalma olmaması bekleniyor ve dahası bunun ABD ambargosuna karşın bütün da bahsedilen zamanda gerçekleşmesi planlanıyor. Yılın dördüncü çeyreği olan sonbahar sonrası dönemde ise az kalsın 8 milyon adet Huawei Mate 40 cihazının tedarik edilmesi ön görülüyor.

Daha evvelden gelen raporlarda da Mate 40 serisinin 5 nm Kirin işlemciyle beraber geleceği belirtilmiş ve bu çipin Cortex A77 ya da A78 CPU mimarisiyle Mali G77 / G78 mimarisini birleştireceği söylenmişti. Böyle bir kombinasyonun 120 Hz yenileme hızıyla ekran deneyimi için epeyce yüksek bir performans garanti edeceği de biliniyordu. Tüm bu söylentilerin yüzde kaçının gerçeğe dönüşeceğini görmemiz için önümüzde birkaç ay kaldı. Bakalım Huawei bu kez yeni cihazını nasıl bir donanımla kullanıcıların karşısına çıkaracak.

Hakkında admin

Check Also

Dünyanın İlk Elektronik Kağıt Tabanlı Esnek ve Renkli Ekranı Geliştirildi

Dünyanın İlk Elektronik Kağıt Tabanlı Esnek ve Renkli Ekranı Geliştirildi

E Ink, 2016 yılının mayıs ayında yeni bir teknolojisini tanıtmıştı. Şirketin elektrikli mürekkep dünyasında çığır …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir