Anasayfa / Genel / Huawei Mate 30, Yonga Tedariği Sorunu Nedeniyle Gecikebilir

Huawei Mate 30, Yonga Tedariği Sorunu Nedeniyle Gecikebilir

Dünyanın en ünlü zeki telefon üreticilerinden biri olan Huawei, şu sıralar ABD ’nin uyguladığı yonga ambargosu nedeniyle önemli sorunlar yaşıyor. Şirketin önümüzdeki süreçte satışa sunacağı akıllı telefonların parça tedariğinde sorunlara yol açacak bu yasaklama sebebiyle şirket, HiSilicon için yonga stoğu yerine getirmek zorunda kaldı.

Şirketin bu zorlu süreçte sorun yaşamaması için stok sistemine geçmesi, planlanan zeki telefonların çabuk üretimi konusunda yeni düzenlemeler gerçekleştirmek zorunda kalabilir. Bu noktada üretim süreci aksayacak telefonların başında Huawei Mate 30 serisinin olduğu düşünülüyor. Şirket, yonga tedariğindeki sorunlar sebebiyle serinin lansmanını ve zeki telefonun üretimini birkaç ay tecil etmek zorunda kalabilir. 

Huawei ’nin stokları yeterli mi?

Huawei, HiSilicon markası aşağıda ürettiği Kirin yonga setleri için yonga tedariğini TSMC ’den alıyordu. ABD Başkanı Donald Trump ’ın Huawei ’ye uyguladığı ABD ürünlerini ve teknolojilerini kullanım kısıtlaması üstüne şirket başka tedarikçilerle görüşmeler yapıyor. Bu konuda en önemli adayın Güney Koreli teknoloji devi Samsung olduğu düşünülüyor. Elbette bu noktada Huawei ’nin yaptığı resmi bir uzlaşma bulunmuyor, bu sebeple stoklardaki yongalara tarafından planlar yapılıyor. 

Şirketin şimdi Huawei Mate 30 serisi için yonga stoğuna sahip olduğu biliniyor, oysa şirketin aynı zamanda tabi firması olan Honor ’ın akıllı telefonlarına da yonga seti üretmesi gerekiyor. Halihazırda satışta olan telefonların imal sürecinde yeni yongalara ihtiyacı olduğu düşünüldüğünde Huawei ’nin bu işin altından nasıl kalkacağı büyük merak konusu. 

Hakkında admin

Check Also

Çin, Sınır Ötesi Veri Akışında Yeni Süper Güç Haline Geldi

Çin, Sınır Ötesi Veri Akışında Yeni Süper Güç Haline Geldi

Bundan 19 yıl önce, 2001 yılında ABD, sınır ötesi veri akışlarında baskın ülke konumundaydı. O …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir