Anasayfa / Genel / Huawei Mate 30 Pro 5G’nin Ön Kamerası, DxOmark Puanı ile Sınıfta Kaldı

Huawei Mate 30 Pro 5G’nin Ön Kamerası, DxOmark Puanı ile Sınıfta Kaldı

Huawei’nin geçtiğimiz sene piyasaya sürdüğü amiral gemisi zeki telefonu Mate 30 Pro 5G, zinde donanımının yanı sıra gelişmiş kamera özellikleriyle öne çıkıyordu. Telefonun arkadaki kamerası, yapılan testlerde çoğu amiral gemisi rakibini geride bırakmayı başarmıştı.

DxOmark’a tarafından, Huawei Mate 30 Pro 5G’nin ön kamerası, çok sonradan meydana çıkan P40 Pro ile benzer donanıma sahip olsa da, selfie testlerinde daha yüksek puan almayı başardı. Fakat telefonun ön kamerası, Samsung, Apple, Google gibi rakiplerine karşı beklenen sonuçları veremedi.

Huawei Mate 30 Pro 5G DxOmark Ön Kamera Puanı

huawei mate 30 pro 5g ön kamera dxomark

Huawei Mate 30 Pro 5G’nin ön kamerası, DxOmark’ta toplamda 84 puan aldı ve selfie kameraları listesinde 17. sıraya yerleşti. Telefonun ön tarafında 32 MP 1/2.8 inçlik bir asıl kamera ve f/2.0 değişmez odaklı lens yer alıyor. Geliştirilmiş bokeh simülasyonu için ToF sensörüne sahip ve saniyede 30 kare hızında 1080p video çekebiliyor.

DxOmark kadar açıklanan teferruat, Huawei Mate 30 5G’nin ön kamerasının dürüst pozlamaya sahip olduğunu ve gürültünün iyi ışıkta düşük olduğunu ortaya koyuyor. bununla beraber, dinamik aralık azıcık sınırlı ve yüzde kırpmalara yol açıyor. Renkler genelde dürüst ve beyaz dengesi değişmez olsa da, cilt tonları ara sıra yanlış oluşturuluyor ve doğal görünmeyebiliyor.

huawei mate 30 pro 5g, ön kamera

Mate 30 Pro 5G’nin ön kamerası, nispeten yakın mesafeler için optimize edilmiş fotoğraflar için sabit odaklı bir lens kullanıyor. Bu da lensten daha uzakta olan nesnelerin odak dışı kalabileceği anlamına geliyor. Fotoğraflar, geniş bir ekranda görüntülendiğinde uzaktan arka planlar bariz şekilde flu ve grup selfielerinde kameradan daha uzaktaki insanlar odakta olmayabiliyor.

Düşük ışıkta çekilen selfielerde şamata kendini göstermeye başlıyor. Yüzdeki teferruat ve dokular ışık seviyesi azaldığında bekleneni veremiyor. Telefon, karanlıkta ışıklandırma için ekranı kullanarak iyi renk dengesi ile güzel detaylara sahip bir selfie sunabiliyor. Ancak yapay ışıkla birlikte hafif sarı-yeşil renk gölgelendirmeleri görülebiliyor.

huawei mate 30 pro 5g selfie

Huawei Mate 30 Pro 5G’nin video modu, standart modelle karşılaştırıldığında 2 puan geride kalıyor. Yani ön kameranın video performansı sınıfı için etkileyici olmasa da makul seviyede. Pozlama bütün şartlar altında doğru ve fotoğraf modundan ayrı olarak enerjik aralık oldukça geniş. Renkler genelde canlı ve göze hoş görünüyor. 

Elektronik görüntü sabitleme hem sakin ayrıca de hareketli testlerde etkin bir performans ortaya koyuyor. Huawei Mate 30 Pro 5G, geniş bir dinamik aralık yakalayan ve hoş renkler ortaya koyan ön kameraya sahip olsa da, en iyilerden biri olmaktan uzaktan.

Hakkında admin

Check Also

Spotify, Google Hesabı ile Giriş Yapma Özelliğini Kullanıma Açtı

Spotify, Google Hesabı ile Giriş Yapma Özelliğini Kullanıma Açtı

Çok uzun yıllar boyunca internet kullanıcıları hemen her platforma üye olmak için ayrı ayrı oturum …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir