Anasayfa / Genel / Huawei, 3 Yıl Önce Piyasaya Sürdüğü P10 Serisi İçin 4,07 GB’lık Güncelleme Yayınladı

Huawei, 3 Yıl Önce Piyasaya Sürdüğü P10 Serisi İçin 4,07 GB’lık Güncelleme Yayınladı

Çoğu cihazın rahatça kullanılmasını karşılayan işletim sistemleri, şirketler göre gönderilen güncellemelerle aktüel tutuluyor. İşletim sistemleri açısından epeyce kayda değer olan bu güncellemelerin önemi, Huawei göre da biliniyor gibi gözüküyor. Huawei, bir aygıt için yeterli sayılabilecek 2 büyük güncelleme bölge telefonlarına bir güncelleme daha sundu. 

Huawei’nin 2017’nin başında piyasaya sürdüğü P10 serisi, Android Nougat tabanlı EMUI 5.1 ile kutudan çıkıyordu. Seride bulunan telefonlar P10 ve P10 Plus, sonradan Android Oreo tabanlı EMUI 8.1 ve Android Pie tabanlı EMUI 9.1 güncellemelerini de aldı. Hâlihazırda 2 büyük güncelleme bölge cihazların, Android 10 tabanlı EMUI10/10.1 güncellemesini alması zaten beklenmiyordu ancak şirket başka büyük bir güncellemeyi cihazlara sunarak birçok kişiyi şaşırttı.

Güncellemeyle birlikte ‘Akıllı Sorumluluk’ ve ‘Huawei Assistant’ P10 serisine eklendi:

Huawei p10

Android 10 tabanlı EMUI10/10.1 güncellemesini almayacağı açıklanan Huawei P10 ve P10 Plus, Mayıs 2020 güvenlik güncellemesiyle birlikte birkaç kullanışlı özelliğin bulunduğu yeni bir güncelleme aldı. Çinli zeki telefon devi, P10 serisine 4,07 GB’lık büyükçe bir OTA güncellemesi veriyor olsa da bu serideki cihazları aylık ve üç aylık güncellemeye uygun cihazlar listesinden kaldırdı. 

EMUI 10.1 güncellemesini alamayan kullanıcılar bir arz hayal kırıklığına uğramış olsa da cihazlarına gelecek 2 yeni kullanışlı özellikten hoşnut gözüküyorlar. Keza güvenlik yamasının Mayıs 2020’ye yükseltilmesiyle birlikte 2 kritik, 22 yüksek ve 2 orta düzey emniyet açığı kapatılmış oluyor. Cihazlara gelen özelliklerse şu şekilde:

Akıllı Şarj: Batarya en ince ayrıntısına kadar şarj olduktan daha sonra şarj olmayı keserek batarya ömrünü uzatır. Huawei Assistant: Ekrana eklenen Huawei Assistant; akıllı hatırlatmalar, kişiselleştirilmiş haberler ve kullanıcıyla alakalı diğer içerikleri kullanıcıya sunar.

Yakın zamanda Huawei ve HONOR’ın üstteki düzey cihazlarına sunulan Akıllı Sorumluluk özelliğinin, Huawei’nin 3 yaşındaki amiral gemisi telefonuna gelmesi birçok kullanıcıyı sevindirdi. 

Hakkında admin

Check Also

PlayStation 5, Her Kupanın Kilidi Açıldığında Sesinizi Kaydediyor

PlayStation 5, Her Kupanın Kilidi Açıldığında Sesinizi Kaydediyor

Japonya merkezli teknoloji devi Sony, yeni nesil oyun konsolu PlayStation 5’i geçtiğimiz günlerde tüm dünyada …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir