Anasayfa / Genel / HP, Reverb G2 Sanal Realite Başlığını Tanıttı

HP, Reverb G2 Sanal Realite Başlığını Tanıttı

Sanal gerçeklik teknolojisi son senelerde hayatımızın içinde daimi bir yer edinecek düzeyde gelişme gösterdi. ağır ağır popüler hâle gelen bu teknoloji kullanılarak tasarlanan yeni ürünlerin gitgide daha ulaşılabilir olması, tüketicilerin en büyük beklentileri aralarında. HP firması da bu alanda dağıtılmış atılımlar göstererek öne çıkmaya çalışıyor. Dev şirketler Valve ve Microsoft ile ortaklaşa bir çalışmanın ürünü olan yeni sanal hakikat başlığı Reverb G2’nin tanıtılması da bu atılımlardan sonuncusu.

Yaklaşık iki ay önce yayınlanan reklam filminden daha sonra ürünün reel anlamda tanıtımının bugün yapıldığını anlatmak mümkün. Sanal hakikat başlığının özellikle oyuncuları oldukça heyecanlandırdığı görülüyor. En yüksek çözünürlüğe sahip sanal gerçeklik başlığı olacağı söylenen ürünün Valve ’dan takviye aldığı da biliniyor. Bunların yanına Reverb G2 ’nin perakende satış fiyatı da 599 dolar olarak belirtilmiş durumda. Şu an piyasadaki en iyi sanal hakikat başlıklarından Valve Index ile yarıştığı söylenen ürünün rakibinin 999 dolarlık fiyatı aleyhinde önde olduğu görülüyor.

Reverb G2, daha önce görülmemiş öyle fazla yeni bilhassa geliyor:

hp reverb g2

HP Reverb G2 ’nin lenslerinin Valve kadar tasarlandığı da açıklandı. Bunun yanında üründe netlik, kontrast, parlaklık gibi şeylerin ayarlanması daha basit olacak ve gözler arasındaki mesafe de bireysel kalibrasyon için istenildiği gibi değiştirilebilecek. Bakış kalitesinin yanında başlıktaki ses kalitesinin de üstteki seviye olarak tasarlandığı bilgisi şirket göre aktarılan bir öteki detay. Eşsiz ses yeteneğine sahip olarak üretildiği söylenen başlık, tüm bunların yanı sıra ekstra kameralara da sahip olacak.

Şirketler başlığı tasarlarken ergonomiyi de epeyce ince hesaplamış. 90 derece eğilebilen kafa bandı tamamen kullanıcının rahatı ön plana dargın. Valve Index ’ten en iyi teçhizat ve tasarım ilhamıyla üretilen başlığın fiyatının yerinde tutulması, HP Reverb G2 ’yi seçim sebebi yapacak gibi görünüyor. Kullanıcılar tarafından merakla beklenen başlığın Türkiye için satışta olup olmayacağıysa herhangi bir açıklama yapılmadığı için demin bilinmiyor.

Hakkında admin

Check Also

P.T.'nin PlayStation 5'te Oynanamayacağı Resmen Açıklandı

P.T.’nin PlayStation 5’te Oynanamayacağı Resmen Açıklandı

Sony’nin yeni nesil konsolu PlayStation 5’in geriye dönük uyumlulukla geleceği açıklanmış ve hatta PlayStation 5’te …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir