Anasayfa / Genel / Honda, Dünya Genelinde 1,4 Milyon Aracını Geri Çağırdı

Honda, Dünya Genelinde 1,4 Milyon Aracını Geri Çağırdı

Honda, birçok ülkede toplamda 1,4 milyon aracı geri çağırdığını duyurdu. Araba üreticisi, bu geri çağırmanın sebebinin yanlış yakacak pompası olduğunu duyurdu. Şirketin yaptığı açıklamaya göre bu hatadan kaynaklanan bir ilgi çekici veya yaralanma raporu bulunmuyor. Yakacak pompası arızalanırsa, vasıta durur ve sonrasında kusur giderilmedikçe çalışmayabilir. Geri çağrılan bütün araçlarda düşük basınç üreten hatalı bir yakacak pompası bulunuyor. 

Eğer sizin de otomobiliniz Honda ’ysa, aracın fabrika çıkışlı olarak bu hatayla gelip gelmediğini anlamanın birkaç farklı yolu var. Ilk Kez, bu geri çağırma 2018 ve 2019 model Honda Accord, Acura NSX, Civic Hatchback, Civic Type R ve Civic Type HR-V modellerini içeriyor. Bu araçlar açık havada bir takım 2019 model Honda Acura RDX / RLX / RLX Sports Hybrid, Fit ve 2019 – 2020 model Honda Insight modellerinin de geri çağrıldığı biliniyor. 

Aracınızın geri çağrıldığını nasıl anlarsınız?

Eğer bu model araçlardan birine sahipseniz, buraya tıklayarak Honda ’nın geri çağırma arama sitesine ulaşabilirsiniz. Buradan, aracınızla birlikte gelen Vasıta Kimlik Numarası (VIN) ile arama yapabilirsiniz. başkaca Honda’nın geri çağırma ile ilgili ayrıntıları içeren bir eposta göndermesini bekleyebilirsiniz. Bunların Temmuz ayında gönderilmeye başlaması bekleniyor.

Dünya genelinde toplamda 1,4 milyon araçta bulunan bu kusur, herhangi bir Honda yetkili servisinde ücretsiz olarak değiştirilebilecek. Türkiye için şu an bir izah etme yapılmadı, fakat bu hatanın dünya genelinde olduğu düşünülürse ülkemizde de ücretsiz başkalaşım sürecinin olacağını söyleyebiliriz. 

Hakkında admin

Check Also

Çin, Sınır Ötesi Veri Akışında Yeni Süper Güç Haline Geldi

Çin, Sınır Ötesi Veri Akışında Yeni Süper Güç Haline Geldi

Bundan 19 yıl önce, 2001 yılında ABD, sınır ötesi veri akışlarında baskın ülke konumundaydı. O …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir