Anasayfa / Genel / Hollywood’da Koronavirüs Sebebiyle Seks Sahnelerinde Dijital Efekt Kullanılacak

Hollywood’da Koronavirüs Sebebiyle Seks Sahnelerinde Dijital Efekt Kullanılacak

Koronavirüs salgını, sinema ve televizyon sektörünü içten vurdu. Çoğu projenin çekimleri ve gösterim tarihleri salgın nedeniyle ertelendi. Amerikan sinema endüstrisi, uzun bir aranın gerisinde, koronavirüse karşısında alacağı önlemlerle birlikte yakında faaliyetlerine devam edecek.

Hollywood’un 12 Haziran’da film prodüksiyonlarına devam etmesiyle birlikte, film yapımcılarının çekimler esnasında sosyal uzaklık tedbirlerine uymaları gerekecek. New York Post’un haberine göre oyunculara el yıkama eğitimleri verilecek, setlerde koronavirüs uyum görevlileri bulunacak ve sahne arkası ekibi maske ve vizör takacak.

Film çekimlerinde yakın temas gerektiren sahnelere dijital efekt çözümü

koronavirüs önlemleri, film çekimleri

Sinema ve Televizyon Yapımcıları Birliği, koronavirüs sebebiyle oyuncuların yakınlaşmasını gerektiren sahnelerin yeniden yazılması ya da bilgisayar kadar oluşturulan efektlerle (CGI) değiştirilmesi gerektiğini bildiren 22 sayfalık bir önlem planı yayınladı. Plan, üç aylık aranın ardındaki Hollywood’un prodüksiyona hazırlanmasını temin etmek için New York ve California valilerine sunuldu.

Önlemler zarfında dövüş ve seks gibi yakın temas gerektiren sahnelerde koronavirüsün bulaşma riskini en üye indirmek için dijital efektler kullanılacak. Hollywood stüdyoları, nisan ayında sanal realite teknolojisine geçerek önlemlere çabucak adapte oldu. Bu şekilde, oyuncu ekipleri karantina sürecinde performanslarını dijital setlerde gerçekleştirebiliyordu.

Hakkında admin

Check Also

Türk Motosiklet Sürücüsünün Radara Yakalanmamak İçin Bulduğu Çözüm Deşifre Oldu

Türk Motosiklet Sürücüsünün Radara Yakalanmamak İçin Bulduğu Çözüm Deşifre Oldu

Radar sistemleri, hız sınırlarını aşarak hem kendi hem de trafikteki diğer kişilerin hayatlarını tehlikeye atan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir