Anasayfa / Genel / Hideo Kojima ’nın Efsane Korku Oyunu P.T., Half-Life: Alyx Modu Oldu

Hideo Kojima ’nın Efsane Korku Oyunu P.T., Half-Life: Alyx Modu Oldu

Kojima Productions kadar geliştirilen ve 2014 yılında piyasaya sürülen birinci şahıs psikolojik korku oyunu P.T., geçtiğimiz günlerde piyasaya sürülen VR oyunu Half-Life: Alyx’te tekrardan geliştirildi. AmbientDruth isimli bir geliştirici kadar Half-Life: Alyx ’e eklenen mod, orijinal oyuna olan benzerliğiyle dikkat çekiyor.

Hideo Kojima ’nın Konami çatısı aşağı geliştirmeye başladığı Silent Hill ’in oynanabilir fragmanı P.T., bir dönemler epeyce konuşulmuştu. Oyun pek korkunçtu ancak geliştirici Hideo Kojima, bir röportajında korktuğu için oyunu bitiremediğini deha açıklamıştı. Bu kısa oyun bir dönemler oldukça popüler olsa da Konami ile Kojima aralarında yaşanan problemlerden dolayı yapımından vazgeçilmişti.

P.T. nasıl bir oyun?

P.T.

Perili bir evin içerisinde uyandığımız bu oyunda, doğaüstü bir takım olaylara tanıklık ediyoruz. P.T., Silent Hill oyunlarındaki üçüncü kişi perspektifinin tersine ekranımızı merkez alan birinci şahıs görüntü açısına sahip. Bu da sürekli birbirini baştan eden ölümsüz koridorlar döngüsüne çok daha dehşet bir hava katıyor.

Sadece yürüme ve yakınlaştırma işlemlerini yapabildiğimiz oyunda belli başlı amacımız korkutucu olayları araştırmak ve şifreli bulmacaları çözmek. Böylece bir döngüyü başarıyla tamamlayıp öteki koridorların sırrını çözmeye hak kazanıyoruz. Şüphesiz, bütün bunları yaparken Lisa adındaki hayaletin kesintisiz oyuncularını rahatsız ettiğini ve oyuncuyu yakaladığı anda ilk döngüye geri göndereceğini unutmamak gerekiyor.

Anlatıldığı vakit kulağa o kadar korkunç gelmemiş olabilir ancak P.T. ’nin yaratıcısı Hideo Kojima, P.T. ’nin demosunu fazla korktuğu için aralıksız yarım bıraktığını ve bir türlü bitiremediğini söylüyor. P.T. ’nin demosu bile yeterince korkunçken oyunun bir VR oyunu olan Half-Life: Alyx ’e eklenmesi işleri tamamen korkunç bir duruma çeviriyor. Yazımızı sonlandırmadan önce Half-Life: Alyx ’in P.T. moduna ait oynanış videosunu anında aşağıdan izleyebileceğinizi belirtelim.

Half-Life: Alyx – P.T.

Hakkında admin

Check Also

Lenovo, Hem İş Hem Oyun İçin Kullanılabilecek Legion Serisi Dizüstü Bilgisayarlarını Tanıttı

Lenovo, Hem İş Hem Oyun İçin Kullanılabilecek Legion Serisi Dizüstü Bilgisayarlarını Tanıttı

Çin merkezli teknoloji devi Lenovo, bugün iki yeni dizüstü bilgisayarının duyurusunu gerçekleştirdi. Şirketin tanıttığı cihazlar …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir