Anasayfa / Genel / Hiç Yayınlanmamış Bir Lord of the Rings Oyununun Görselleri Ortaya Çıktı (Video)

Hiç Yayınlanmamış Bir Lord of the Rings Oyununun Görselleri Ortaya Çıktı (Video)

10 yıldan uzun bir süre önce geliştirilen ancak hiçbir zaman oyunculara sunulmayan bir Lord of the Rings oyununa ait görseller yayınlandı. Traveller’s Tales ’in eski yöneticisi Jon Burton, YouTube kanalı Game Hut ’ta Xbox 360 için geliştirilen ve Peter Jackson ’ın uyarlamasına sadık kalan projenin görsellerini yayınladı.

Orijinalinde proje, bir LEGO oyun geliştiricisinin o vakit için vizyona girecek olan Hobbit filmini nasıl uyarlayabileceğini gösteriyordu. Jon Burton ’ın 1 milyon doları aşan bu projesi hiçbir zaman tam sürümüne ulaşmadı.

Gün yüzüne çıkmayan Lord of the Rings oyunu:

Lord of the Rings oyununun prototipi, filmin öbür açılarını yeniden gösteriyor ama bunların epeyce başarılı olduklarını söyleyebiliriz. Oyunda, oyuncunun Frodo ’yu canlandırarak içeri sızdığı, saklandığı, taş atarak düşmanların dikkatini dağıttığı, ağaçlara tırmandığı, kartal görüşünü kullandığı, düşmanların üstüne zıpladığı ve onlarla savaştığı gizlilik odaklı bölüm bulunuyordu.

xbox 360 yüzüklerin efendisi oyun prototipi

Lord of the Rings ’in ikinci demosundaysa Gandalf ve Saruman arasında Isengard ’da gerçekleşen savaş yer alıyordu. Üçüncü bölümde Frodo ’nun Kara Süvari ’den (The Black Rider) kaçtığı başka bir gizlilik bölümü vardı. Oyuncular Nazgûl ’e yakalanırlarsa Tek Yüzük ’e (The One Ring) aleyhinde koymaları gerekiyordu. Bütün bunlara ilave olarak Gandalf ve Balrog ’un arasındaki savaş da oyunda yer alıyordu.

xbox 360 yüzüklerin efendisi oyunu

Traveller’s Tales ’in yarattığı tek şey bunlar da değildi. Bütün seviyelerin yanı sıra dağıtılmış teknoloji demolarının yer aldığı Lord of the Rings prototipi de bulunuyordu. Bunların aralarında Aragorn ve Uruk-hai arasındaki bir dövüş, Frodo ve Sam ’in Fırtınabaşı ’nda (Weathertop) Nazgûl ’den kaçışları, giriş bölümünü yeniden meydana getirmek için heybetli bir savaş ve Sam ve Frodo ’nun Shire ’ı keşfi yer alıyordu.

Natürel bunların hiçbiri oyuncularla buluşamadı. O dönemki yönetmen Guillermo Del Toro, demodan oldukça etkilense ve Hobbit uyarlaması için onaylama verse de Warner Bros. aynı fikirde değildi. Burton, Warner Bros. ’un film temelli olarak bir oyun değil, aynı dünyada ve aynı dönemde geçen bir oyun istediklerini söyledi.

Hakkında admin

Check Also

Spotify, Google Hesabı ile Giriş Yapma Özelliğini Kullanıma Açtı

Spotify, Google Hesabı ile Giriş Yapma Özelliğini Kullanıma Açtı

Çok uzun yıllar boyunca internet kullanıcıları hemen her platforma üye olmak için ayrı ayrı oturum …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir