Anasayfa / Genel / Hellblade 2 ’nin Unreal Engine 5 Üzerinde Geliştirildiği Doğrulandı

Hellblade 2 ’nin Unreal Engine 5 Üzerinde Geliştirildiği Doğrulandı

Ninja Theory tarafından Unreal Engine 4 oyun motoru ile geliştirilen ve grafikleriyle büyük övgüler olan Hellblade, yeni oyunuyla da aynı bir başarı yakalamayı amaçlıyor. Xbox kadar doğrulanan bilgiye göre Ninja Theory, Hellblade 2 ’nin Unreal Engine 5 oyun motoruyla geliştiriyor. Geçtiğimiz ay bir PS5 demosunda karşımıza çıkan Unreal Engine 5 motoru, keza grafiksel hem de maddesel anlamda oyunlara neredeyse ebat atlatıyordu. 

Xbox Series X hakkında bilinmeyenleri açıklayan Xbox, Hellblade 2 için geliştirici firmanın Epic Games ’in yeni oyun motorunu kullandığını söyledi. Yapılan açıklamada, yeni oyun aynı zamanda Xbox Series X ’in de gücünü kullanacak. Bu da bizlere gösteriyor oysa, ilk oyunuyla bizleri fazlasıyla etkileyen Hellblade, yeni oyunuyla da galibiyet yakalayabilir. İlk oyundaki hikayesi kısa lakin son derece güzel olan oyunun Unreal Engine 5 motoruyla neler yapabileceği çoktan merak konusu oldu. 

PS5 ’in demosuyla aynı olmayabilir

Unreal Engine 5 ’in PS5 desteğiyle bizlere gösterdiği oyun motoru, Xbox ’da da aynı kaliteyi yakalayamayabilir. Epic Games, Unreal Engine 5 demosunun PS5 ’te oynatılabildiğini doğruladı, fakat bu ilan Xbox ya da PC için hemen şimdi yapılmadı. Bu platformlarda oyunların kalitesi çok daha iyi olabileceği gibi daha eksik de kalabilir. Epic Games, PS5 ’in SSD hızlarıyla çalışması için Unreal Engine 5 ’in bir takım bölümlerini bitmiş yazdığını söylemişti. Bu yorumlama, oyun motorunun Xbox Series X oyunlarının daha kalitesiz görüneceği anlamına gelmiyor, sadece besbelli bilinmezlik yer alıyor. Zira, Unreal Engine 5 ile geliştirilen Hellblade 2 ’nin de herhangi bir oyuniçi görseli paylaşılmadı.

Hellblade 2 hangi platformlara gelecek?

Büyük bir hayran kitlesine sahip olan Hellblade 2 ’nin Xbox X Series ve PC ’ye geleceği açıklandı. Bu da oyunun yüksek grafiklere sahip olacağını doğrulamış oluyor. Muhakkak, grafiksel anlamda daha fazla veri elde etmek için bir zaman daha beklememiz gerekiyor. 

Hakkında admin

Check Also

İşlemci ve Ekran Kartında Yaşanan 'Darboğaz' Sorunu Nedir, Nasıl Kontrol Edilir?

İşlemci ve Ekran Kartında Yaşanan ‘Darboğaz’ Sorunu Nedir, Nasıl Kontrol Edilir?

Eğer yüksek performans veren bir oyuncu bilgisayarına sahipseniz, daha yeni ve daha iyi bir ekran …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir