Anasayfa / Genel / Güney Kore Yapımı Zombi Filmi Peninsula’dan 8K Çözünürlüğünde Yeni Fragman

Güney Kore Yapımı Zombi Filmi Peninsula’dan 8K Çözünürlüğünde Yeni Fragman

Son yıllarda Güney Kore sinemasının yurt dışına ihraç ettiği en başarılı yapımlardan biri olan Train to Busan ’ın devam filmi olan Peninsula, 8K çözünürlüğündeki yeni fragmanı ile karşımıza çıktı. İlk filmdeki olaylardan dört sene sonrasında geçecek olan yapım, dünya prömiyerini COVID-19 salgını tarihinde ilk kez 360 derecelik sanal hakikat ortamında gerçekleşecek olan 73. Cannes Festivali ’nde yapacak.

Başrollerinde Gang Dong-won ve Lee Jung-hyun ’un yer aldığı filmin temmuz ayında izleyicilerle buluşması planlanıyordu, ancak koronavirüs salgınının niçin olduğu yayın takvimindeki belirsizlikler, vizyon tarihinin şimdilik askıya alınmasına yol açtı. 

peninsula

bir de, filmin prodüksiyonunu üstlenen Next Entertainment World, Güney Kore ’deki gösterim tarihi onaylanır onaylanmaz milletlerarası pazarlar için de çalışmaların başlayacağını açıkladı. Ülkedeki sinemalar, geçtiğimiz ay içinde her tarafta açılmıştı. Önceleri seyirci sayıları oldukça düşük olmasına rağmen, son haftalarda önemli oranda çoğalma yaşandı. Önümüzdeki dönemde daha fazla filmin vizyona girmesi ile sinema salonlarına olan ilginin artacağını düşünülüyor.

28 Days Later ve World War Z yapımlarının bir karışımını sunan 2016 yapımı Train to Busan, anavatanı Kore ’de 76,9 milyon dolar, dünya çapında ise toplam 140 milyon dolar gişe hasılatı elde etmişti. İlk filmden dört yıl sonrasını konu alan Peninsula, Kore’deki zombi salgını sonrasında hükümetin değil olduğu yeni bir düzeni tanım ediyor. 

peninsula film

8 milyon dolarlık bir bütçe ile çekilen filmde, hayati bir devir için zombilerin istila ettiği Seul’e geri dönmesi gereken bir askerin gerilim dolu serüvenini izleyeceğiz. Geçtiğimiz aylarda, ScreenDaily ’e bir görüşme veren yönetmen Yeon Sang-ho, devam filminin Train to Busan ile aynı karakterleri içermeyeceğini ve ilk filmin hikayesini ilk elden peşine düşüp takip etmeyeceğini söylemişti. Dilerseniz lafı daha fazla uzatmayalım ve sizleri Peninsula’nın 8K çözünürlüğündeki yeni fragmanı ile başbaşa bırakalım.

Peninsula’nın 8K çözünürlüğündeki yeni fragmanı

Hakkında admin

Check Also

Sosyal Medyadaki ‘Trendyol’dan Kart Bilgileri Çalındı’ İddialarına Trendyol’dan Cevap

Sosyal Medyadaki ‘Trendyol’dan Kart Bilgileri Çalındı’ İddialarına Trendyol’dan Cevap

Ülkemizdeki sosyal medya kullanıcıları, birkaç saattir Trendyol ile ilgili bir meseleyi konuşuyorlar. İddialara göre Trendyol, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir