Anasayfa / Genel / Görünce Çileğe Tövbe Ettiren Deney, Sosyal Medyayı Salladı (Video)

Görünce Çileğe Tövbe Ettiren Deney, Sosyal Medyayı Salladı (Video)

Bugün Twitter ’a girdiyseniz gündemde #çilek etiketinin yer aldığını görmüşsünüzdür. Çoğu kişinin severek tükettiği bu meyvenin gündemde yer almasının sebebiyse TikTok kullanıcıları kadar başlatılan bir akım.

TikTok kullanıcıları göre başlatılan bu akımda, millet çileklerini tuz suyla yıkıyorlar. Çileğin gündem olmasına sebep olan şeyse buradan sonradan başlıyor. Tuzlu suyla yıkanan çileklerin içerisinden ufak kurtların çıktığı görülüyor.

Çileklerin içerisinden çıkan böcekler ve kurtlar:

Kiraz sirke sineği olarak adlandırılan sinek, yumurtalarını çileklerin içerisine bırakıyor. Çilekler ılık tuzlu suyla yıkandıklarındaysa küçük yumurtalar, beyaz kurtlar olarak ortaya çıkıyorlar. Peki, niçin?

Florida Üniversitesi ’nden Sriyanka Lahiri, bu durumu şöyle açıklıyor: “öyle sinsi ki marketlere dek geçebilen tek zararlı böcek türü bu. Bu nesil, çıplak gözle görülemeyecek kadar güzel yarıklar oluşturabiliyor ve yumurtalarını oraya bırakabiliyor.”

çilekten çıkan böcekler

Amerikan Gıda ve İlaç Yönetimi ’nin (FDA) yediğimiz yemeklerdeki ‘kusurların ’, oysa bunların içerisine böcekler de dâhil, emniyet seviyesiyle ilgili bir kılavuzu bulunuyor. FDA ’ya göre devasa miktarlarda tarım ilaçları kullanmadan yiyeceklerden tüm haşeratları adamakıllı arındırmak olası değil.

Tabii bu durum şu an için bize ‘anormal ’ gelse de jurnal besinleri arasında haşere yemeyi tercih eden insanlar da bulunuyor. Birleşmiş Milletler Yiyecek ve Tarım Organizasyonu, dünya genelinde 2 milyar insanın günlük diyetlerinin bir parçası olarak haşere yediğini tahmin ediyor.

Olur Ya de birçoğumuz taze meyve ve sebze yerken ya da günlük yaşantımız içerisinde birkaç haşere yuttuğumuzu kabullenmiştik fakat bunun videolu bir şekilde kanıtlanmasına gerçekten gereklilik var mıydı; bunun yanıtını size bırakıyoruz.

Hakkında admin

Check Also

Opera Mini, Android’de 500 Milyon İndirmeyi Aştı

Opera Mini, Android’de 500 Milyon İndirmeyi Aştı

Android işletim sistemi oldukça uzun zamandır kullanımda ve ondan öncesine kadar giden çok fazla uygulama …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir