Anasayfa / Genel / Google’dan Evdeki Çalışanlarına 1.000 Dolarlık Ödenek

Google’dan Evdeki Çalışanlarına 1.000 Dolarlık Ödenek

Her gün binlerce can almaya aralıksız yeni müşteri koronavirüs hastalığı COVID-19, sosyal hayatı değiştirdiği gibi, egzersiz kültüründe de yeni bir dönemin kapısını araladı. Dünyanın dört bir yan irili ufaklı o kadar fazla şirket, salgının daha artı kişiye bulaşmasını durdurmak için evden egzersiz modeline geçiş yaptı.

Google, Microsoft, Apple, Facebook ve Twitter dahil Silikon Vadisi ’nin ağır topları, hala ofise dönmüş değil. Nitekim salgının ABD ’deki seyrini düşündüğümüzde, kısa vadede topyekün bir dönüşün olması öyle de olası görünmüyor. 

Google çalışanları, 6 Temmuz’da ofislere dönmeye başlayacak

google ofis

Google CEO ’su Sundar Pichai, 2020 yılının geri kalanında birçok çalışanın evden çalışmaya devam etmesini sağlayacak yeni bir plan açıkladı. Bu planın bir parçası olarak, evlerdeki çalışanlarının işle ilgili ihtiyaç duydukları vasıta ve gereçleri temin edebilmeleri için 1.000 dolarlık bir ödenek sunacağını gösteren ABD ’li teknoloji devi, bilgisayar ve büro mobilyası gibi gereçlere sahip olmayan çalışanlarının yükünü azıcık olsun hafifletmeyi umuyor.

Google ’ın çizdiği plana tarafından ofise dönüşler 6 Temmuz ’da başlayacak. Şirket, birincil etapta yüzde 10 kapasite ile çalışacağını aktardı. Her bir çalışanın iki haftada bir ofise gelebileceğini belirten Pichai, eğer işler yolunda giderse, ofisteki kapasitenin yüzde 30’a çıkacağını açıklama etti. Google CEO ’su keza sosyal uzaklık ve dezenfeksiyon da dahil almak üzere “katı” güvenlik önlemleri alınacağını söyledi. 

Google CEO ’su sosyal mesafe ve dezenfeksiyon da dahil elde etmek üzere katı emniyet önlemleri alınacağını söyledi

google ceo sundar pichai

Twitter CEO ’su Jack Dorsey, geçtiğimiz hafta çalışanlarına gönderdiği e-postada, COVID-19 nedeniyle uygulanan kısıtlamalar kalktıktan daha sonra dahi isterlerse evden çalışabileceklerini bildirmişti. Bir diğer sosyal medya devi Facebook ise evden egzersiz modelinin 2020 yılının ardına kadar devam edeceğini açıklamıştı. 

Hakkında admin

Check Also

Ibrahimovic, EA Sports'un Yüzünü ve İsmini İzinsiz Kullandığını İddia Etti

Ibrahimovic, EA Sports’un Yüzünü ve İsmini İzinsiz Kullandığını İddia Etti

Futbol severlerin severek oynadığı FIFA serisi ekim ayında yeni oyununa kavuştu. FIFA 21, bu sene …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir