Anasayfa / Genel / Google, Video Konferans Uygulaması Meet’i Gmail’in Mobil Sürümlerine Getiriyor

Google, Video Konferans Uygulaması Meet’i Gmail’in Mobil Sürümlerine Getiriyor

Google’ın son dönemlerde popülerliği çabucak çoğalan uygulamalarından bir tanesi de “Meet“. Bu uygulama, kullanıcıların koronavirüs günlerinde daha da önemli hale gelen video konferanslar düzenlemesini sağlıyor.

Pandemi sürecinin zoraki kıldığı uzaktan eğitim ve home office kültürü, bu ve bunun gibi uygulamaların popüler bir ayla gelmesini sağladı. Şimdiyse Google, önümüzdeki haftalarda Gmail ile Meet’in entegrasyonunun mobil platformlarda da sağlanacağını açıkladı.

Google Meet

Google Meet, doğrusu ayrıca iOS hem de Android platformlarında kullanılabiliyor. Diğer Taraftan son verilere göre Google Play Store’daki minimum 50 milyon kullanıcı, Google’ın video konferans uygulamasını zaten indirdi ve etkin olarak kullanıyor. Fakat Google kadar yapılan son talimatlar, egemen Meet uygulamasına duyulan ihtiyacı ortadan kaldıracak gibi görünüyor. Çünkü iOS ve Android platformlarında Gmail uygulamasını kullanan herkes, artık Meet’e de erişebilecek.

Google tarafından yapılan açıklamalara göre kullanıcılar, önümüzdeki haftalarda Gmail uygulaması içinde yeni bir sekme görecekler. Bu sekmede Google Takvimler‘e eklenmiş olan planlı Meet toplantılarına aracısız katılım sağlanabilecek. Ayrıca kullanıcılar, bir Meet görüşmesi için ağırlama aldıklarında Gmail hesaplarına gelen e-postayı kullanarak Meet’e erişim sağlayıp, ilgili toplantıya katılabilecekler.

google meet

Google tarafından yapılan açıklamalar, kullanıcıların artık Meet uygulamasına ihtiyaçlarının kalmadığının açık bir göstergesi. Ama bütün kullanıcılar, Gmail’e entegre edilecek Meet uygulamasını seçmek zorunda değiller. Bunun farkında olan Google, Meet uygulamasını kullanmaya devam etmek isteyen kullanıcılar için bu özelliğin devre dışı bırakılmasını karşılayan yeni bir ayar bölümünü de Gmail’e getiriyor.

Google, Gmail’e gelecek Meet entegrasyonu ile ilgili net bir tarih vermiyor. Şirket yalnızca, iOS ve Android platformlarındaki bütün Gmail kullanıcılarının önümüzdeki haftalarda bu özelliği kullanabileceklerini ifade ediyor. bu arada, Google’ın Meet ile ilgili tek çalışmasının bu olmadığını ve Meet’in ilerleyen dönemlerde, arkadaki plan bulanıklaştırma özelliğine sahip olacağını da belirtelim.

Hakkında admin

Check Also

İBB, 28 ve 29 Ekim’de İstanbul’daki Ücretsiz Wi-Fi Hizmetinde Kotalarını Kaldıracak

İBB, 28 ve 29 Ekim’de İstanbul’daki Ücretsiz Wi-Fi Hizmetinde Kotalarını Kaldıracak

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), Türkiye Cumhuriyet’nin 97. kuruluş yıldönümü kutlamaları için 28 Ekim Çarşamba ve …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir