Anasayfa / Genel / Google Telefon Uygulaması Artık İşletmelerin Neden Aradığını Gösteriyor

Google Telefon Uygulaması Artık İşletmelerin Neden Aradığını Gösteriyor

ABD merkezli teknoloji devi Google’ın popüler mobil uygulamalarından bir parça başına olan “Google Telefon“, adından da anlaşılabileceği üzere kullanıcıların birbirlerini arayabilmelerine olanak sağlıyor. Bu kadarıyla da yetinmeyen başvuru formu, otomatik çağrıları tarama ve spam aramaları filtreleme gibi özellikleriyle de ön plana çıkıyor. Şimdiyse Google Telefon kullanıcıları, deneyimlerini önemli anlamda iyileştirecek bir özelliğe sahipler.

Google göre yapılan açıklamalara kadar Google Telefon uygulaması bundan böyle, “Doğrulanmış Aramalar” olarak isimlendirilen bir özelliğe sahip. Bu nitelik, aramayı yanıtlamadan bir işletmenin sizi neden aradığından haberdar olmanızı sağlıyor. Yani eğer gelen arama tanıtım amaçlı ya da unuttuğunuz bir ödeme ile olduğunu aramayı yanıtlamadan öğrenebiliyorsunuz. Kısacası artık sizi kimin, neden aradığını kolaylıkla takip edebileceksiniz.

Bir işletmenin sizi neden aradığını, aramayı yanıtlamadan öğrenebileceksiniz

Google Phone

Doğrulanmış Aramalar özelliğinin fazlasıyla etkili olduğu aşikar. Ama bu nitelik, sadece Google tarafından onaylanmış işletmeler kapsamında kullanılabilecek. Yani bir şirket, Google’ın sunduğu şartların tümünü sağlamış ve gerekli onayı almışsa, bu şirketin yaptığı aramalar Doğrulanmış Aramalar kapsamına alınacak. Bir kullanıcı, tasdikli bir işletmeden arama aldığında şirketin logosunu, ismini ve aramanın nedenini rahatlıkla görebilecek.

Google’ın açıklamalarına tarafından Doğrulanmış Aramalar özelliği, hemen olan olarak çalışan bir sisteme sahip. Bir şirket, arama ile ilgili bilgileri Google sunucularına aktardıktan sonra bu bilgiler, aramayla birlikte kullanıcıya aktarılacak. Google sunucuları, arama sona erdikten sonradan şirketten gelen arama bilgilerini silecek. Oysa görünen o ki bu özelliği devre dışı bırakmanın bir yolu yok. Google, Doğrulanmış Aramalar özelliğini devre dışı bırakan ayarı demin sunmamış da olabilir.

Google Phone

İşletmelerden gelen aramalar genellikle sıkıcı oluyor. Başlıca tanıtım amaçlı yapılan bu aramalar, onlarca dakikanın boşa harcanmasına neden olurken zaman zaman da beğenilmeyen olayların yaşanmasına neden olabilir. Google Telefon’un yeni özelliği, bu durumu her ne dek ortadan kaldırıcı bir etkiye sahip olsa da kısıtlı bir işletme grubuyla çalışıyor oluşu, kullanıcıları öyle tatmin etmeyebilir.

Son olarak, Google Telefon uygulamasının takviye durumunun da fazlasıyla kısıtlı olduğunu hatırlatmak gerekiyor. bununla beraber Google, bu uygulamayı fazla az sayıda cihazda destekliyor ama gerçi Google Telefon uygulamasının telefonunuzda desteklenip desteklenmediğini öğrenmek isterseniz, buradaki haberimizi teftiş edebilirsiniz.

Hakkında admin

Check Also

28 Yıldır Okuyucularıyla Buluşan Optimum Dergisi'nin Kasım-Aralık 2020 Sayısı Çıktı

28 Yıldır Okuyucularıyla Buluşan Optimum Dergisi’nin Kasım-Aralık 2020 Sayısı Çıktı

Türkiye’nin en aktif öğrenci topluluklarından İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Endüstri Mühendisliği Kulübü’ne (EMK) bağlı olarak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir