Anasayfa / Genel / Google Stadia, Tüm Android Cihazlara Geliyor

Google Stadia, Tüm Android Cihazlara Geliyor

Google Stadia platformu birçok açıdan iyi bir düşünce olsa da bu zamana değin kullanıcılarına ve sevenlerine hüsran yaşattı. Platform üzerinde bulunan kütüphanedeki eksiklikler hâlâ çoğu kişi tarafında eleştiriliyor. Buna ek olarak, platformun performans başarısı da gündemdeki sorunlardan biri diyebiliriz. Stabilite sorunlarıyla çoğu kez gündeme gelen platform, mobil tarafta ise yalnızca belirlenmiş Android telefonlarda kullanılabiliyor.  

Bildirilen hatalarını düzelttiğini kamuyla paylaşan Google, bu vesile ile platformun bütün Android telefonlarda kullanılabileceğini belirterek firmanın gerçekçi olmayan oyun deneyimi hayalini deneyebileceğinizi açıklama ediyor. Bu durumun, Google ’ın ifadesiyle yalnızca bir test veya ‘deney ’ olduğunu da sizlerle paylaşalım. 

Google Stadia, Tüm Android Cihazlara Geliyor: 

Google Stadia

Yeni özelliği sınamak için öncelikle uygulamayı indirin. Kullanım üzerinden ayarlar menüsüne gidin ve ‘Experiments ’ seçeneğine tıklayın. Son olarak ise ‘bu cihazda oyna ’ seçeneğini seçin. Sahip olduğunuz telefona bağlı olarak performans kayıplarıyla karşılaşmanızın muhtemel olduğunu da belirtelim. Telefonunuz ya da tabletiniz üzerinde Stadia platformunu uygulamak istiyorsanız bir oyun kontrolcüsüne deha ihtiyaç duymayacaksınız çünkü gerçekte bulunan yeni dokunmatik denetim araçları size bu deneyimi yaşatabilecek. Ayrıca bu yenilik, Stadia üstünde yer alan bütün oyunlar için geçerli. Yapmanız gerekense yalnızca bir oyun tercih etmek ve ‘oyun çubuğunu dene ’ seçeneğine tıklamak.  

Bu güncellemeler ve yenilikler her ne değin platforma yönelik şüpheleri azaltacak ve Stadia ’yı öteki oyun platformları kadar cazibeli yapacak gibi olmasa da teknoloji devi Google ’ın bu konudaki yatırımlarına devam edeceğinin ve daha fazla kullanıcıya gelmek için elinden geleni yapmaya devam edeceğini söyleyebiliriz. Umarız ama, daha fazla iyileştirme ve hata düzeltmeleri sunularak platform daha oynanabilir bir alana dönüştürülür. 

Google Stadia hakkında siz ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşmayı unutmayın.  

Hakkında admin

Check Also

Türk Motosiklet Sürücüsünün Radara Yakalanmamak İçin Bulduğu Çözüm Deşifre Oldu

Türk Motosiklet Sürücüsünün Radara Yakalanmamak İçin Bulduğu Çözüm Deşifre Oldu

Radar sistemleri, hız sınırlarını aşarak hem kendi hem de trafikteki diğer kişilerin hayatlarını tehlikeye atan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir