Anasayfa / Genel / Google Play Store ’a 5 Yeni Ülke İçin Promosyon Kodu Desteği Geliyor

Google Play Store ’a 5 Yeni Ülke İçin Promosyon Kodu Desteği Geliyor

Google her geçen gün yaptığı yeniliklerle kullanıcılarının deneyimini en üstteki düzeye taşımak ve tatmin yaratmak konusundaki iddiasını koruyor. Şirket derhal de Google Play Store ’da kullanılan promosyon kodu sistemine beş yeni ülkeyi eklediğini duyurdu. Aralarında Türkiye ’nin de bulunduğu promosyon kodunu destekleyen ülkeler listesine Kolombiya, Almanya, Hindistan, Rusya ve İspanya da eklendi.

Uygulamalar için geçerli olan promosyon kodlarının küresel olarak geliştiricilerin hepsi göre verilmediği artık aşina bir gerçek. Google ise uygun olan ülkelerin bir listesini oluşturarak sürekli güncellemeler yapıyor. Bugün yapılan güncellemeyse son iki seneden beri yapılan birincil güncelleme olarak öne çıkıyor. Keza Google ’ın bu güncellemeyle listeye eklediği beş ülkenin yanı sıra listeden çıkardığı iki ülke de bulunuyor. Bu ülkelerse Arjantin ve Romanya olarak görülüyor.

Şu lahza listede toplamda 43 ülke var:

google play

Google Play Store promosyon kodları, hemen dünya genelinde çoğu ülkede faal olarak kullanılabiliyor. Google ’ın aktüel listesindeki ülkeler şu şekilde sıralanıyor: 

Avustralya Avusturya Belçika Brezilya Kanada Şili Kolombiya Çek Cumhuriyeti Danimarka Finlandiya Almanya Yunanistan Hong Kong Macaristan Hindistan Endonezya İrlanda İsrail İtalya Japonya Malezya Meksika Hollanda Yeni Zelanda Norveç Peru Polonya Portekiz Rusya Suudi Arabistan Singapur Güney Afrika Güney Kore İspanya İsveç İsviçre Tayvan Tayland Türkiye Birleşik Arap Emirlikleri Birleşik Krallık Amerika Birleşmiş Devletleri Vietnam

Tüm bunların yanında unutmadan ekleyelim, yaklaşık olarak iki sene önce eklenmelerine rağmen şu lahza listeden çıkarılan iki ülke olan Arjantin ve Romanya ’nın çıkarılma nedeni net olarak bilinmiyor ve Google ’dan bu konuyla ilgili herhangi bir açıklama da gelmiş yok. Ayrıca yukarıdaki ülkelerin listesi sadece geliştiricilerin promosyon kodlarını yayınlayabileceği ülkelerin listesi olarak kaydedilmiş durumda. Kodların kullanımıysa dünya çapındaki herkese açık. Bakalım bu güncellemeden daha sonra geliştiriciler nasıl hareket edecek?

Hakkında admin

Check Also

Dünyanın İlk Elektronik Kağıt Tabanlı Esnek ve Renkli Ekranı Geliştirildi

Dünyanın İlk Elektronik Kağıt Tabanlı Esnek ve Renkli Ekranı Geliştirildi

E Ink, 2016 yılının mayıs ayında yeni bir teknolojisini tanıtmıştı. Şirketin elektrikli mürekkep dünyasında çığır …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir