Anasayfa / Genel / Google Pixel Buds’ın Ses Sorunlarına Yönelik Şikâyetlerin Sayısı Artıyor

Google Pixel Buds’ın Ses Sorunlarına Yönelik Şikâyetlerin Sayısı Artıyor

Amerika Birleşmiş Devleti merkezli teknoloji devi Google ’ın popüler Pixel Buds kulaklıklarıyla ilgili forum sayfalarında geçen hafta başlayan şikâyetler, kulaklıklarda mayıs ayı başından itibaren sesin kesilmesi sorunlarının başladığını gösteriyor. Hatta dün Reddit üzerinden paylaşım yapan bir Pixel Buds kullanıcısı, kulaklıklarının kullanılamaz hâlde olduğunu söyledi.

bununla birlikte diğer bir kullanıcı da kulaklarının seslerinin ayrı zamanlarda pat diye kesildiğini ifade ediyor fakat bunun kulaklıkların çok miktar düzeyleriyle alakalı olduğu düşünülüyor. ABD merkezli teknoloji devi Google ise bu konuyla ilgili demin resmi bir izah etme yapmasa da firmadan yetkili isimler, şikâyetleri dikkatle incelediklerini açıklama etti. 

Sorun, Bluetooth kaynaklı olabilir:  

Pixel Buds 

Bir Takım kaynaklara tarafından bu sorunun merkezinde kulaklığın alt olduğu cihazla Pixel Buds arasındaki Bluetooth bağlantısı yer alıyor olabilir. Ilave olarak bazı kullanıcılar da kulaklıkların hareket ettiklerinde veya ara sıra otururken deha kulaklarından düşmesinden şikâyetçi. Ara Sıra sesin bir kulaklığa daha geç gelmesiyle de karşılaşıldığı bu ses kesilme sorunun özellikle Google Pixel telefonlarda, Windows ve Mac bilgisayarların yanı sıra iPad cihazlarda görüldüğünü de belirtelim.  

Gerçekte bu soruna Microsoft ’un Surface kulaklıkları dışarıya öteki markalarda öyle rastlanmadığından koşul, merak konusu oldu ama alt cihazlar aralarında diğer nesneler bulunması durumunda bağlantıda kopmalar olmasının son derece normal olduğunu söyleyelim çünkü cihazlar arasında kalan bütün nesneler bağlantının kalitesinin düşmesine de ya da tamamıyla kopmasına neden olabilir.  

Bu duruma benzer sorunlar daha önce teknoloji devi Apple ’ın da başını uzun süre ağrıtmıştı ve hâlâ ağrıtmaya devam ediyor. Firmaysa buna çözüm temin etmek nedeniyle destek sayfası üzerinden sorunun muhtemel sebepleri ve bunlara karşın çözümlerini paylaşıyor.  

Hakkında admin

Check Also

İBB, 28 ve 29 Ekim’de İstanbul’daki Ücretsiz Wi-Fi Hizmetinde Kotalarını Kaldıracak

İBB, 28 ve 29 Ekim’de İstanbul’daki Ücretsiz Wi-Fi Hizmetinde Kotalarını Kaldıracak

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), Türkiye Cumhuriyet’nin 97. kuruluş yıldönümü kutlamaları için 28 Ekim Çarşamba ve …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir