Anasayfa / Genel / Google, Pinterest Benzeri Sosyal Medya Platformu Keen’i Yayınladı

Google, Pinterest Benzeri Sosyal Medya Platformu Keen’i Yayınladı

Daha önce böylece çok sosyal ağ platformu girişiminde bulunup sonunda fişini sürüklemek durumunda kalan Google, girişimlerine bir yenisini daha ekleyerek “Keen” isminde yeni bir sosyal ağ platformu duyurdu.

İnternet tarayıcıları veya Android uygulaması olarak erişilebilen Keen, popüler bir görsel odaklı sosyal ağ platformu olan Pinterest’in neredeyse bir kopyası. Şirket, son yıllarda iyiden iyiye popüler hale gelen Pinterest’ten esinlenmiş ve Keen’i tasarlamış gibi görünüyor.

Keen

Google kadar yapılan açıklamalara kadar Keen, ilginizi çekecek veya zaten ilginizi çekmekte olan şeylerle ilgili ayrıca veri sahibi olabileceğiniz hem de bunları sevdiklerinizle paylaşabileceğiniz bir mecra. Tıpatıp Pinterest’te olduğu gibi görselliğin ön plana çıktığı bir platform olan Keen, kullanıcılara yeni bir tecrübe sunmayı vadediyor.

Google, kullanıcıların Keen’de zaman geçirmekten hoşlanacaklarından muhakkak olduğunu ifade ediyor. Yeni sosyal medya platformunun nasıl kullanılabileceğini de açıklayan Google, istenirse yemek tarifi gibi içeriklerin istenirse de yaşam alanlarını iyileştirecek içeriklere ulaşılabileceğini söylüyor. Elbette alaka alanlarına giren diğer konular da Keen’in içerisinde bulunabilecek.

Google Keen tanıtım videosu 

Keen, fazla yeni bir platform olduğu için yapılan paylaşımlar da şu an için sadece İngilizce. Oysa eğer bu platform popüler bir ayla gelirse ülkemizdeki kullanıcıların da bu platforma ilgi göstereceklerini ve zamanla Türkçe içeriklerin yayınlanabileceğini söyleyebiliriz. Google, yaptığı açıklamalarda Keen’in iOS sürümünün olup olmayacağına hemen şimdi değinmedi. Eğer Keen ile ilgili ayrıntılı data sahibi olmak ve bu platformu kullanmaya açtırmak isterseniz, burada yer alan bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Hakkında admin

Check Also

Spotify, Google Hesabı ile Giriş Yapma Özelliğini Kullanıma Açtı

Spotify, Google Hesabı ile Giriş Yapma Özelliğini Kullanıma Açtı

Çok uzun yıllar boyunca internet kullanıcıları hemen her platforma üye olmak için ayrı ayrı oturum …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir