Anasayfa / Genel / Google, Önemli Hataların Giderildiği Android 11 Beta 1.5 Sürümünü Yayınladı

Google, Önemli Hataların Giderildiği Android 11 Beta 1.5 Sürümünü Yayınladı

Geçtiğimiz günlerde Android 11 Beta 1 sürümünü paylaşan Google, bugünse yapılan küçük geliştirme ve iyileştirmelerle Beta 1.5 sürümünü yayınladı. Sunulan yamayla iki ana kategorideki hatalar giderilmiş olacak.

Bazı telefonlarda oluşan arızaların giderildiği ve Google Pay ile ilgili sıkıntıların ortadan kaldırıldığı yeni yama, bugün Google kadar paylaşıldı. Giderilen hataların ayrıntılarını da paylaşan şirket, Android 11 sürümünün yeni yamasıyla kullanıcılarına üstteki seviye bir deneyim yaşatmayı hedefliyor. 

Android 11, Beta 1.5 yamasıyla eksikliklerini gideriyor:

android 11

Google ’ın Android 11 Beta 1.5 yamasında, aşağıda listelenmiş sorunlar çözülüyor:

Telefonlarınızı döndürürken bununla birlikte yeni hareketle gezinme yöntemlerini kullanarak uygulamalar arası geçiş yaparsanız, telefonunuz her yerde başlayabiliyordu.  Pixel 3 ve Pixel 3a ’da SIM tercihlerinizi başkalaştırmak için telefonunuzu bitmiş açılmak zorunda kalıyordunuz.  Google Pay üzerinden temassız ödeme yaparken bazı hatalarla karşılaşabiliyordunuz.  WearOS işletim sistemine sahip cihazların Bluetooth sorunları ortaya çıkabiliyordu.

Düzeltilen hatalar aralarında en sinir bozucu olan şey, Google Pay kullanıcılarının yaşadığıydı zira ödeme işlemlerini mobil olarak yapan ve Android 11 Beta 1 sürümünü kullanan kullanıcılar, sürekli bir sıkıntıyla karşılaşıyordu. Ödeme sırasında meydana çıkan sorunlarsa can sıkıcı boyutlara ulaşabiliyordu. Android 11 ’le iyice gelişmiş olan hareketli gezinme yöntemlerindeki ve Bluetooth eşlemelerindeki hatalar, bu güncellemeyle en ince ayrıntısına kadar ortadan kalkmış durumda. 

İyileştirilen işletim sisteminin beta sürümünde hâlâ bazı hatalar mevcut. Aralarından en bilindik olanlardan biri Android Auto ile alakalı. Çalınan müzikler, arabanın ses sisteminden çıkmak yerine telefonun hoparlörü üzerinden çıkıyor. Oldukça can sıkıcı olan bu hatayı düzeltebilmenin, araba kullanırken dikkat dağınıklığı yaratabileceğini ve güvenli olmayan boyutlara ulaşabileceğini ekleyelim.

android 11

  

Beta süreçlerine dâhil olan Google Pixel cihazları güncellemeyi otomatik olarak alıyor fakat diğer firmaların cihazlarından birine sahipseniz beta sürümünü elle yüklemelisiniz. Destekli cihazlar listesine buradaki haberimizden ulaşabilirsiniz.

Hakkında admin

Check Also

Uluslararası Uzay İstasyonu 20 Yaşında: Uzayda Yaşamı Gösteren Videolar

Uluslararası Uzay İstasyonu 20 Yaşında: Uzayda Yaşamı Gösteren Videolar

İnsanlığın uzayda kalıcı olarak attığı ilk adım olarak sayabileceğimiz Uluslararası Uzay İstasyonu, ilk olarak Kasım …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir