Anasayfa / Genel / Google Mesajlar’a Arama Çubuğu Özelliği Geliyor

Google Mesajlar’a Arama Çubuğu Özelliği Geliyor

Google Mesajlar uygulamasına, yeni güncelleme kapsamında arama çubuğu geliyor. Şu an beta aşamasında olan bu güncellemenin yakın bir zaman içerisinde daha geniş kullanıcı kitlelerinin de kullanımına sunulması bekleniyor. Gmail ve diğer Google uygulamalarında yer alan bu özellik, hemen de Mesajlar ’a geliyor.

Google Mesajlar uygulamasını Google Play Store üzerinden indirebiliyor olsanız da bu özellik şu an için bütün kullanıcılara sunulmuş yok. Uygulamanın aldığı son güncelleme RCS (Zengin İletişim Servisleri) civarda şekillenmişti. Bu güncellemeyle birlikte kullanıcılar iMessage ’da olduğu gibi ifadeler bırakabiliyorlardı.

Neler değişecek?

google mesajlar

Daha öncesinde ekranın üst tarafında beyaz bir başlık çubuğu yer alıyordu. Tatbik, daha sonrasında sağ tarafta bulunan bir arama butonu getirmişti ancak yeni sürümle birlikte üstte bulunan çubuk, arama fonksiyonu biçiminde çalışacak.

Güncellemeyle gelecek olan bu değişiklik, koskocoman bir şey gibi gözükmese de bazı kullanıcılar tarafından istenen bir özellikti. Google, iMessage uygulamasıyla rekabet yapabilmek için Mesajlar uygulamasında durmadan geliştirmeler yapmaya devam ediyor. Keza çıkartma önerilerinin de uygulamaya ekleneceği duyurulmuştu. 

Peki, bu güncelleme nasıl edinilebilir? Yeni nitelik, haziran ayında dağıtılmaya başlanan Mesajlar 6.2 Beta sürümünde yer alıyor. Özelliği hemen kullanmak istiyorsanız Google Play Store ’un Beta Deneme Program ’ına katılabilir ve güncellemenin sizlere gönderilmesini bekleyebilirsiniz ama güncellemenin beta aşamasına gelinmiş olması yakın bir zamanda tüm kullanıcılara bu özelliğin gönderileceği anlamına geliyor. Kararlı sürümü bekleyerek stabil bir deneyim yaşayabilirsiniz.

Google MesajlarİNDİR

Hakkında admin

Check Also

P.T.'nin PlayStation 5'te Oynanamayacağı Resmen Açıklandı

P.T.’nin PlayStation 5’te Oynanamayacağı Resmen Açıklandı

Sony’nin yeni nesil konsolu PlayStation 5’in geriye dönük uyumlulukla geleceği açıklanmış ve hatta PlayStation 5’te …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir