Anasayfa / Genel / Google ’ın Gelişmiş Koruma Programı, Nest Cihazlara Geldi

Google ’ın Gelişmiş Koruma Programı, Nest Cihazlara Geldi

Amerika Birleşmiş Devleti merkezli teknoloji devi Google, bilhassa politikacılar ve gazeteciler gibi güvenlik açısından daha yüksek tehlike altında olan kullanıcıları için daha dinç hesap koruması sunan güvenlik hizmeti Gelişmiş Koruma Programı ’nı Nest cihazlarına getirdi.  

Üçüncü parti uygulamaların hesaplara erişimini engellemenin yanında kötü niyetli yazılımlara aleyhinde koruma karşılayan ve siber saldırılara karşısında kullanıcılarına daha tehlikesiz bir hizmet sunan Gelişmiş Emniyet Programı, 2017 yılında Google göre tanıtıldı. Kullanıcılardan gelen yoğun istek üzerineyse program firmanın Nest markalı cihazlarına da eklendi. 

Nest cihazlarda emniyet seviyesi artırıldı:

google nest

İnternet bağlantısıyla çalışan birçok cihaz, temel emniyet konularında zeka güçsüz olması ve hacklenmesi son derece basit olması nedeniyle hackerlar için kasıt hâline gelmiş durumda. Başarılı bir hack girişimi sonucunda bir kişi ya da grup, kolaylıkla cihazın kamerasına erişime sahip olabilir ya da emniyet açısından cılız olan cihazların bütün kontrolünü ele geçirebilir.  

Her ne kadar Nest markalı cihazlar piyasada bulunan diğer birçok cihaza oranla daha güvenli olsa da cihazların hacklenme ihtimali çoğu kullanıcı için tehdit oluşturuyor. 2020 yılının başlarında markanın ürünlerinin açıklarından yararlanarak sistemlere saldırgan gruplar sonucu teknoloji devi Google, kullanıcılarına zorunlu olarak iki kademeli düzeltme hizmeti sundu.  

Bu hareketiyle bilhassa rakibi Amazon gibi firmaların zeki ev sistemlerine tarafından kullanıcılara daha güvenli bir ortam yaratan Google ’ın son zamanlarda kişisel güvenlik ve gizliliğe yönelik gerçekleştirdiği uygulamaların takdir edilesi olduğunu söyleyebiliriz. Siz Google ’ın emniyet ve verilerin korunması konusundaki adımlarını nasıl buluyorsunuz? Düşüncelerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşmayı unutmayın.  

Hakkında admin

Check Also

SpaceX, Starship Prototipine Burun Konisi ve Kanatçık Taktı

SpaceX, Starship Prototipine Burun Konisi ve Kanatçık Taktı

SpaceX’in Ay’a ve Mars’a verimli ve kolay bir şekilde ulaşmak için geliştirdiği Starship uzay aracı, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir