Anasayfa / Genel / Google ’ın Devreye Girmesinin Arkasında TikTok ’un Play Store Puanı 4.4’e Yükseldi

Google ’ın Devreye Girmesinin Arkasında TikTok ’un Play Store Puanı 4.4’e Yükseldi

TikTok ’un kapatılması için yürütülen kampanyalar nedeniyle Play Store ’daki TikTok sayfasına milyonlarca olumsuz açıklama yapılmıştı. Yapılan fena yorumlar, TikTok ’un Play Store puanının 1.2 yıldıza değin düşmesine neden olmuştu. 

Negatif açıklama sayısının milyonları bulmasının gerisinde Google, duruma müdahale etti. Google, olumsuz yorumların uygulamanın kalitesiyle ilgili olmadığı ve uygulamanın puanını temsilcilik etmediği için 8 milyon negatif yorumu kaldırdığını açıkladı. 

TikTok Play Store

TikTok’un güncel Play Store puanı

Google ’ın kaldırdığı 8 milyon olumsuz yorumun arkasında TikTok ’un Play Store ’daki puanı, kampanyaların öncesindeki 4.5 seviyesine yaklaşarak 4.4 yıldıza yükseldi. Hindistan ’da geçtiğimiz haftalarda bir TikTok fenomeninin kadınlara asit atılmasını özendirme eden videosu sonrasında ülkede TikTok her tarafta tartışma konusu olmuştu. Hindistan, TikTok’un en popüler olduğu ülkelerden biri olsa da ülkede TikTok’a aleyhinde meydana çıkan büyük bir kesim de bulunuyor.

TikTok Play Store

sosyal medya uygulamasına yapılan negatif yorumlara, TikTok ’un kapatılması yönünde başlatılan kampanyalar niçin olmuştu. Twitter ’da da gündem haline gelen kampanyalar nedeniyle kullanıcılar, bugün bile TikTok ’a olumsuz açıklama yapmaya devam ediyorlar. 

Play Store ’da TikTok ’a açıklama gerçekleştirmek sahiden bu olayda buzdağının görünen kısmı olarak değerlendirilebilir. Dönem dönem acayip akımlarla gündeme gelen TikTok ’ta ara sıra hayvan istismarı, ırkçılık, çocuklara fena muamele ve cinsel tacizi teşvik eden içerikler görülebiliyor. Bu şart kayda değer sayıda insanın TikTok ’a içeriklerine karşısında tepki göstermesine niçin oluyor.

Hakkında admin

Check Also

Türk Motosiklet Sürücüsünün Radara Yakalanmamak İçin Bulduğu Çözüm Deşifre Oldu

Türk Motosiklet Sürücüsünün Radara Yakalanmamak İçin Bulduğu Çözüm Deşifre Oldu

Radar sistemleri, hız sınırlarını aşarak hem kendi hem de trafikteki diğer kişilerin hayatlarını tehlikeye atan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir