Anasayfa / Genel / Google, Haritalar’ın Veri Tabanını Geliştiricilere Açarak Pokemon Go Benzeri Oyunların Önünü Açıyor

Google, Haritalar’ın Veri Tabanını Geliştiricilere Açarak Pokemon Go Benzeri Oyunların Önünü Açıyor

Google, pazartesi günü yaptığı açıklamayla Google Haritalar bilgi tabanını geliştiricilerin erişimine açtığını duyurdu. Google ’ın bu hamlesiyle birlikte oyun geliştiricileri, artık Haritalar verilerini oyunlarında dahil edebilecekler. Google ’ın duyurduğu araçlar, oyun geliştiricilerinin hakiki dünya verilerini Pokemon Go ’ya aynı şekilde oyunlarında kullanmalarına izin verecek.

Google aslında Haritalar verilerinin oyunlarda kullanılmasını karşılayan araçları Mart 2018 ’de yayınlanmıştı. Oysa araçlar yalnızca sınırlı sayıda oyun stüdyosuna sunulmuştu. Google ’ın yayınladığı araçları kullanan oyun stüdyoları, o zamandan bu yana araçları kullanarak 10 öbür oyun yayınladılar. 

Google Haritalar Platformu

Teknoloji devi, birçok oyun stüdyosunun Google Haritalar veri tabanını kullanmak istediği için verileri bütün oyun stüdyolarına açmadan önce altyapılar genişletmesi çalışmalarına başladığını duyurdu. Google, açıklamanın peşinde Haritalar verilerinin oyunlarda kullanılması için popüler oyun geliştirme aracı Unity için bir yazılım geliştirme arabulucu sundu. 

Google Haritalar Platformu

Google ’ın araçları, oyun geliştiricilerin gerçek dünyadaki yerleri göstermek ve dönüştürmek veya bu yerleri bir oyun için göz alıcı hale getirmek gibi geliştirmeler yapmalarına izin veriyor. Google ayrıca oyunculara yakındaki alanlar için daha artı ayrıntı, uzakta alanlarda daha az teferruat sunan bir özellik gibi yeni özellikleri de araca ekledi. 

Hakkında admin

Check Also

iPhone 12 Pro'da 5G ile Çalıştığında Çok Sıkıntı Çıkaracak Bir Batarya Sorunu Keşfedildi

iPhone 12 Pro’da 5G ile Çalıştığında Çok Sıkıntı Çıkaracak Bir Batarya Sorunu Keşfedildi

Apple’ın geçtiğimiz haftalarda tanıttığı iPhone 12 serisi şu sıralar en fazla konuşulan konular arasında olmaya …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir