Anasayfa / Genel / Google, Gmail’in Android Sürümünde Çok Ufak Bir Değiştirme Yaptı

Google, Gmail’in Android Sürümünde Çok Ufak Bir Değiştirme Yaptı

Google’ın, bugün itibarıyla Google Play Store’da yayınladığı Gmail uygulamasının “2020.05.17.313130477” kodlu sürümü, gerçekte e-posta oluşturma butonunun tasarımını değiştiriyor.

Google’ın Android platformundaki yeni Gmail uygulamasına antre yaptığınızda, sağ daha alçak tarafta e-posta oluşturmanızı karşılayan üzerinde ‘+’ olan bir buton vardı. Bu butonda bundan böyle bir ‘+’ yerine kalem bulunuyor ve yanına “Oluştur” ibaresi geliyor.

Gmail’in yeni Oluştur butonu böyle görünüyor

Gmail

Yukarıdaki fotoğrafta da görebileceğiniz üzere bundan böyle, sağ daha alçak taraftaki ‘+’ simgesi yerine kalem simgesini ve Oluştur” yazısını göreceksiniz. Oysa bu görünüm değişikliği, uygulamaya herhangi bir işlevsellik kazandırmayacak. Yani Google, yeni güncellemesiyle yalnızca küçük bir görüntü değişikliğine gitmiş durumda.

Google, Gmail için oluşturduğu yeni yazılım güncellemesini tüm kullanıcılara sundu. Büyük bir ihtimalle sizler de Android ekosistemindeyseniz, sizin de kullandığınız Gmail güncellenmiştir. Oysa eğer herhangi bir değiştirme göremezseniz, Google Play Store’a gitgide artarak Gmail uygulamasına güncelleme gelip gelmediğini kolaylıkla yoklama edebilirsiniz.

Hakkında admin

Check Also

SpaceX, Starship Prototipine Burun Konisi ve Kanatçık Taktı

SpaceX, Starship Prototipine Burun Konisi ve Kanatçık Taktı

SpaceX’in Ay’a ve Mars’a verimli ve kolay bir şekilde ulaşmak için geliştirdiği Starship uzay aracı, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir