Anasayfa / Genel / Google, AR Nesneleri Gerçek Objelerin Arkasına Gizleyen API’sini Yayınladı (Video)

Google, AR Nesneleri Gerçek Objelerin Arkasına Gizleyen API’sini Yayınladı (Video)

Google geliştiricilerin Android ve Unity’deki yeni AR deneyimlerinden yararlanabilmelerini sağlayacak API’yi kullanıma sundu. İlk olarak geçtiğimiz yılın sonlarında açıklanan ARCore Derinlik API‘si geliştiricilerin daha realist bir artırılmış realite deneyimi sunmalarını sağlıyor.

ARCore, Google’ın Android ve iOS’ta artırılmış gerçeklik deneyimleri oluşturmak için sunduğu bir yazılım geliştirme kiti ve Android cihazlarda AR deneyimi için Google Play Hizmetleri’nin bir parçası olarak sunuluyor. Yeni ARCore Derinlik API’si, tek kameralı cihazlarda zeka AR deneyimini önemli ölçüde iyileştiriyor.

google ar core depth api

ARCore Derinlik API’sı, tek bir RGB kamerada derinlik haritası meydana getirmek için Google’ın hareket derinliği algoritmalarını kullanıyor. Bunu, öbür açılardan birdenbire artı gösterme alarak ve kullanıcı kamerayı hareket ettirdikçe görüntüleri karşılaştırarak gerçekleştiriyor. Derinlik API’sinin esas yeteneklerinden, dijital nesneleri reel nesnelerin arkasına içten bir şekilde yerleştirmeyi olası kılıyor.

Derinlik API’si daha realist fizik, daha realist yüzey etkileşimi ve daha fazlasını sağlayarak, artırılmış hakikat deneyimini reel manada ‘daha realist’ ülkü getiriyor. Oyun stüdyosu Illumix, yeni API’yi en son oyunu Five Nights at Freddy’s AR: Special Delivery’ye çoktan entegre etti. Hem ARCore Derinlik API’si, Dancing Hotdog ve Underea World dahil olmak üzere birkaç Snapchat lensinde kullanılıyor.

google arcore derinlik api'si

Yeni API için kameralarda ToF sensörü olması zorunlu yok. Samsung ’un Quick Measure uygulaması da Galaxy Note10+ ve Galaxy S20 Ultra’da ARCore Derinlik API’sını kullanmaya başlayacak. Derinlik API’si ARCore 1.18‘de mevcut ve milyonlarca Android cihazla ahenkli.

ARCore Derinlik API tanıtım videosu:

Hakkında admin

Check Also

Google, 2020 Yılının En İyi Mobil Oyun ve Uygulamalarını Duyurdu

Google, 2020 Yılının En İyi Mobil Oyun ve Uygulamalarını Duyurdu

Android işletim sisteminin resmi uygulama mağazası olan Google Play Store, 2020’nin en iyi mobile oyunlarını …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir