Anasayfa / Genel / Google, Android 11 Beta Sürümünün Ertelendiğini Duyurdu

Google, Android 11 Beta Sürümünün Ertelendiğini Duyurdu

Ilgiyle beklenen Google Android 11‘in Beta sürümüyle ilgili hüsran yaratan bir izah etme geldi. 3 Haziran günü yapılacağı duyurulan Android 11 Beta yayını etkinliği ve yeniden Android 11 Beta sürümünün yayınlanması, Android Developers’ın Twitter’dan yaptığı açıklamayla birlikte ertelendi. Açıklamada, yakında daha pozitif Android 11 ile birlikte geri dönüleceği belirtilirken ertelemenin nedenlerine ilişkin teferruat verilmedi.

Google yakın zamanda, her yıl düzenlediği I/O geliştiriciler etkinliğini de COVID-19 salgını sebebiyle ertelediğini açıklamıştı. Ertelenen Android 11 Beta etkinliğinde, Android’in mühendislik Başkan Yardımcısı ve Ürün Yönetimi Kıdemli Genel Müdürü Stephanie Cuthbertson canlı yayında soruları cevaplayacaktı.

İşte Android Developers’ın etkinliğin ertelendiğini duyurduğu o tweeti:

Android

“Android 11 hakkında daha fazla öğretmek için sabırsızlanıyoruz fakat şu lahza anma yapmanın sırası değil. 3 Haziran tarihli Beta sürümünü erteliyoruz. Android 11’le ilgili detayları yakında sizlerle paylaşacağız.”

Android 11’in üçüncü geliştirici önizleme sürümü (Developer Preview 3) geçen ay, dördüncü önizleme sürümü de bu ay içerisinde yayınlanmıştı. Üçüncü güncellemeyle artık yeni geliştirici önizlemesi almayacak olan Android 11, geliştiriciler kadar tüm özellikleriyle test edilmek için bekliyor. Geliştiriciler; Pixel 2, Pixel 2 XL, Pixel 3, Pixel 3 XL, Pixel 3a, Pixel 3a XL, Pixel 4 ve Pixel 4 XL akıllı telefonları üzerinden veya Android Studio’da bir Android Emülatörü kurarak yenilikleri gözden geçirebiliyor. 

Son stabil sürümün, 2020’nin üçüncü çeyreğinin sonunda yayınlanması bekleniyor ve bu yıllık gelişmelerden etkilenmeyecek. Google ’ın üçüncü önizleme sürümüyle birlikte gelen yenilikler şu şekilde:

Android 11

Uygulamadan çıkma nedenleri güncellendi: Son geliştirici sürümüyle birlikte Google, ‘exit reasons API ’sini getirdi. Bu API ile birlikte geliştiriciler, uygulamadan neden çıkıldığını anlayabilmek için ayrıntılı bir rapor talebinde bulunabilecekler. GWP-ASan istif analizi: Yeni önizleme sürümüyle gelen bu özellik sayesinde geliştiriciler, us güvenliği sorununa karşısında yeni bir çözüme sahip oldular. ADB Incremental: Android 11 ’e eklenen ADB Incremental doğru geliştiriciler, boyutu 2 GB ’dan büyük olan APK ’leri 10 kat daha hızlı yükleyebilecekler. Kablosuz kusur ayıklama: İsminden de anlaşılabileceği üzere geliştiriciler, hata ayıklama yapacakları zaman bundan böyle cihazı bilgisayara bağlamak zorunda kalmadan bu işlemi gerçekleştirebilecekler.

Dördüncü geliştirici önizleme sürümünde de; son kullanılan uygulamalar penceresinde ‘Seç ’ tuşu, pencere içinde pencere niteliğinde pencerelerin boyutlandırılması, Pixel Temaları’nda altıgen ve çiçek biçiminde ikonlar, kablosuz kusur ayıklama, hızlı ayarlarda görünmesi gibi özellikler yer alıyor.

Hakkında admin

Check Also

En Az Avengers Kadar Popüler Olacak 12 Yeni Marvel Dizisi Geliyor: Yayın Tarihleri, Karakterleri Konuları Açıklandı

En Az Avengers Kadar Popüler Olacak 12 Yeni Marvel Dizisi Geliyor: Yayın Tarihleri, Karakterleri Konuları Açıklandı

Marvel Sinematik Evreni’nin yeni Avengers filmleriyle yakaladığı devasa başarının ardından, Marvel yapımları modern sinema dünyasının …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir